در مراسم بله برون و پس از مشخص شدن تاریخ عقد نوبت به رزرو کردن دفتر عقد سعادت آباد می­رسد. در شب بله برون خانواده دختر و خانواده پسر درباره تاریخ عقد، میزان مهریه و نحوه اجرای مراسم با یکدیگر صحبت می­کنند و برای روز عقد برنامه ریزی می­کنند.

در گذشته مراسم عقد در منزل پدری دختر برگزار می­شد و هزینه سفره عقد و مهمانی بر عهده خانواده عروس بود. خانواده عروس سفره عقد می­چیدند، میوه و شیرینی تهیه می­کردند، عاقد دعوت می­کردند و در آخر به مهمانان ناهار یا شام می­دادند. یا اینکه خانواده­ها برای خواندن خطبه عقد به دفتر عقد می­رفتند و پس از جاری شدن خطبه عقد به همراه مهمانان به خانه پدر عروس باز می­گشتند و جشن عقد برگزار می­شد.

اما امروزه بیشتر دفاتر عقد از امکانات کاملی برای برگزاری مراسم عقد برخوردارند و میزبان می­تواند در همان محل از مهمانان خود پذیرایی کند و مراسم با شکوهی برگزار نماید. بسیاری از دختران و پسران جوان دوست دارند مراسمی به یاد ماندنی داشته باشند و از دوستان و آشنایان برای شرکت در مراسم دعوت کنند.

اگر شما نیز به روز عقد خود نزدیک هستید و در فکر برگزاری یک مراسم تمام و کمال می­باشید، نکات اشاره شده در ادامه را به دقت مطالعه نمائید.

دفتر-عقد-شیک-سعادت-آباد-دفتر-عقد-اسپرلوس

دفتر-عقد-شیک-سعادت-آباد-دفتر-عقد-اسپرلوس

قبل از رزرو دفتر عقد دو مورد باید مشخص شود: اول میزان مهریه و دوم تاریخ عقد

 • مهریه: از قدیم مهریه را خانواده عروس تعیین می­کنند. به همین دلیل در مراسم خواستگاری بحث مهریه باید مطرح شود و خانواده­ها بر سر میزان مهریه به توافق برسند. گاهی داماد یا عروس بعدا تصمیم می­گیرند مقدار مهریه را تغییر دهند، اگر چنین تصمیمی داشته باشند باید قبل از روز عقد آن را با خانواده هر دو طرف در میان بگذارند تا در مراسم عقد مشکلی پیش نیاید و مراسم به هم نریزد.
 • تاریخ عقد: تعیین تاریخ عقد با مشورت خانواده­ها صورت می­گیرد. برخی از خانواده­ها دوست دارند که عقد در روز خاصی و در مناسب خاصی ثبت شود تا خوش یمن باشد. در این صورت خانواده هر دو طرف باید در مورد تعیین تاریخ عقد با یکدیگر صحبت کنند و با توجه به آمادگی هر دو خانواده برای برگزاری مراسم، تاریخ عقد مشخص شود.

در هنگام انتخاب دفتر عقد شیک سعادت آباد بایستی چند نکته مهم را مورد توجه قرار دهید. مواردی مانند موقعیت جغرافیایی دفتر عقد، دکوراسیون اتاق عقد، نور پردازی، ظرفیت پذیرایی از مهمانان و امکانات پذیرایی، نحوه پذیرایی، هزینه دفتر عقد سعادت آباد و  … از جمله نکاتی است که در نحوه برگزاری مراسم شما تاثیر بسیاری خواهد داشت.

موقعیت جغرافیایی دفتر عقد

ابتدا نکته­ای که از اهمیت بالایی برخوردار است موقعیت جغرافیایی و خیابان­های اطراف دفتر عقد می­باشد. دفتر عقد میبایست در محلی باشد که رفت و آمد به آنجا برای میزبان و مهمانان ساده باشد. اگر خیابان­های اطراف شلوغ و پر ترافیک باشند قطعا در برگزاری مراسم مشکل ایجاد خواهد شد. همچنین بهتر است دفتر عقد به محل زندگی شما نزدیک باشد تا در روز عقد نگرانی بابت رسیدن به مراسم نداشته باشید.

اگر قصد دارید پیش از مراسم به آرایشگاه یا آتلیه عکاسی بروید باید فاصله آرایشگاه و آتلیه تا دفتر عقد را بررسی کنید تا بتوانید به موقع برای مراسم در دفتر حاضر شوید. شلوغی و ترافیک موجود در خیابان­ها، آرامش میزبان و مهمانان را بر هم می­ریزد و از کیفیت مراسم می­کاهد. محیط و خیابان­های اطراف باید آرام و کم تردد باشند تا رفت و آمد برای مهمانان راحت باشد.

نکته مهم دیگر وجود پارکینگ اختصاصی در دفتر عقد می­باشد. وجود پارکینگ اختصاصی با ظرفیت بالا برای مهمانان از اهمیت بالایی برخوردار است و مهمانان به راحتی می­توانند در مراسم حاضر شوند و نگران جای پارک یا ماشین خود نباشند.

دکوراسیون و چیدمان دفتر عقد

مهمترین بخش مراسم دکوراسیون و تزئینات اتاق و سالن می­باشد. بهتر است برای انتخاب دفتر عقد شیک سعادت آباد به صورت حضوری با یک دوست یا خواهد و برادر خود بروید و از نزدیک تمام جزئیات را مورد بررسی قرار دهید و هر جا سوالی درباره نحوه برگزاری مراسم داشتید بپرسید.

ابتدا به تزئینات موجود در اتاق عقد خوب دقت کنید. تزئینات و دکور اتاق عقد باید به روز و مدرن باشد. تزئینات قدیمی و از مد افتاده قطعا زیبا نیست و جذابیتی نخواهد داشت. به سفره عقد و ظروف استفاده شده خوب نگاه کنید و از مسئول مجموعه سوال کنید که آیا از ظروف دیگری یا تزئینات دیگری برای سفره عقد استفاده می­کنند یا خیر.

در صورت امکان کاتالوگ موجود از تزئینات و دکوراسیون بهترین دفتر عقد سعادت آباد را به دقت نگاه کنید و چیدمان دلخواه خود را انتخاب کنید. هر تزئینات دیگری که مد نظرتان است را با مسئول مجموعه در میان بگذارید. تزئیناتی مانند گل آرایی، شمع آرایی، بادکنک آرایی و هر چه که در ذهن دارید را بگوئید.

در برخی از دفاتر عقد اتاق را مطابق با سلیقه میزبان و عروس و داماد تزئین می­­کنند. اگر گل خاصی را برای استفاده در سفره عقد در نظر دارید یا طرح خاصی مد نظرتان است را به مسئول مجموعه بگوئید.

به محل نشستن عروس و داماد و دکور پشت سر آن دقت کنید. صندلی­ها و نحوه قرارگیری آنها را خوب ببینید و اگر نظری داشتید بگوئید. اگر قصد دارید در مراسم چادر سفید به سر داشته باشید حتما در روز عقد آن را تهیه نمائید و با خود به همراه داشته باشید. اگر مراسم قند سابی در رسوم شما وجود دارد، حتما درباره جزئیات مراسم خود با مسئول مجموعه صحبت کنید تا اگر امکاناتی برای برگزاری مراسم شما در نظر داشتند برای شما فراهم نمایند.

همچنین وجود فضای سبز و زیبا برای عروس و دامادی که دوست دارند مراسم خود را در فضای آزاد برگزار کنند از دیگر امکاناتی است که یک دفتر عقد شیک و مجلل می­تواند در اختیار زوجین جوان قرار دهد. برخی از دفاتر عقد حیاط و فضای سبز را از ساعتی قبلتر از برگزاری مراسم در اختیار زوجین جوان قرار می­دهند تا بتوانند عکس ­های روز عقد خود را در همان مکان بگیرند یا فیلم برداری نمایند.

نورپردازی و افکت نوری

در بازدید از دفتر عقد شیک سعادت آباد به نحوه نورپردازی دقت کنید. نورپردازی برای زمانی که قصد دارید از مراسم عکس بگیرید یا فیلم برداری کنید بسیار حائز اهمیت خواهد بود. اگر سالن از کافی برخوردار نباشد ، موجب می­شود تا عکس و فیلم مراسم از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشند. پس دقت داشته باشید که نور بخش­های مختلف اتاق مخصوصا محلی که عروس و داماد می­نشینند و از همه مهمتر سفره عقد، کافی باشد. در برخی از دفاتر عقد از افکت­های نور رنگی و دود استفاده می­کنند تا عکس­ها و فیلم­ها زیباتر شوند.

عاقد

حتما درباره عاقد و نحوه رفتار وی در مراسم سوال کنید. عاقد باید خوش برخورد و با حوصله باشد و برای برگزاری مراسم و خواندن خطبه عقد عجله نداشته باشد. برخی از خانواده­ها رسم دارند که سه بار از عروس سوال شود و در بار سوم عروس جواب مثبت را اعلام کند و این موضوع صبر و حوصله عاقد را می­طلبد. عاقد و پرسنل باید رفتار مناسبی با میزبان و مهمانان داشته باشند و خوش رو و خوش برخورد باشند.

موسیقی زنده

در برخی از دفاتر عقد شیک، امکانات لازم و افراد حرفه­ای برای اجرای موسیقی زنده موجود است. بنا به درخواست میزبان و عروس و داماد موسیقی زنده در مراسم عقد اجرا می­شود و عروس و داماد می­توانند موسیقی مورد علاقه خود را از نوازنده و خواننده درخواست کنند. همان طور که می­دانید موسیقی بخش جدا ناپذیر مراسم شادی و عروسی است و اجرای موسیقی شور و هیجان مراسم را بیشتر خواهد کرد.

پذیرایی از مهمانان

در بهترین دفتر عقد سعادت آباد، امکانات لازم برای پذیرایی از مهمانان مراسم تدارک دیده شده است و انواع کیک و شیرینی و نوشیدنی گرم یا سرد برای پذیرایی فراهم می­شود و بنا به درخواست میزبان پذیرایی انجام می­شود. در هنگام مراجعه به دفتر عقد حتما درباره نوع کیک و شیرینی و نوع نوشیدنی موجود برای پذیرایی سوال کنید و شیرینی و نوشیدنی مورد دلخواه خود را انتخاب کنید.

در برخی از دفاتر عقد امکانات و تجهیزات لازم برای طبخ غذا نیز وجود دارد و میزبان به راحتی می­تواند از مهمانان خود بعد از مراسم برای صرف شام، پذیرایی نماید. در صورت امکان حتما از غذاهای موجود برای پذیرایی میل کنید و بعد غذای مورد پسند خود را انتخاب کنید و دسر یا نوشیدنی همراه با غذا را نیز می­توانید انتخاب نمائید.

حتما دقت داشته باشید که ظروف پذیرایی از کیفیت بالایی برخوردار باشند و هرگز از ظروف یکبار مصرف برای پذیرایی از مهمانان استفاده نشود.

قبل از مراجعه برای رزرو بهترین دفتر عقد سعادت آباد حتما تعداد مهمانان طرف عروس و تعداد مهمانان طرف داماد را محاسبه کنید و به ظرفیت سالن عقد نیز دقت داشته باشید که برای تمام مهمانان شما جای کافی داشته باشد.

در مورد پرسنل و نحوه پذیرایی آنها از مهمانان سوال کنید. پرسنل باید ظاهری آراسته و تمیز داشته باشند و اصول بهداشتی را رعایت نمایند و با مهمانان برخورد خوب و شایسته­ای داشته باشند. همه چیز باید تمیز باشد و اصول بهداشتی کاملا رعایت شود.

دفتر عقد اسپرلوس با 20 سال سابقه مدیریت برای برگزاری مراسمی به یاد ماندنی، بهترین امکانات و خدمات را برای شما فراهم خواهد نمود.

دفتر عقد اسپرلوس از چیدمان و دکوراسیون مجلل و لاکچری برخوردار است و فضای خاصی را برای عکاسی روز عقد در اختیار شما قرار می­دهد.

برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات و امکانات موجود به وب سایت دفتر عقد اسپرلوس به آدرس https://peyvandesperloos.com/ مراجعه نمائید.

هزینه-دفتر-عقد-دفتر-عقد-اسپرلوس

هزینه-دفتر-عقد-دفتر-عقد-اسپرلوس

هزینه دفتر عقد

هزینه دفتر عقد سعادت آباد با توجه به امکانات و خدماتی که در اختیار عروس و داماد قرار می­گیرد متفاوت خواهد بود. در برخی از خانواده­ها رسم بر این است که هزینه دفتر عقد سعادت آباد را بین خود تقسیم می­کنند تا فشار کمتری به عروس و داماد وارد شود.

مدارک لازم برای روز عقد

 • اصل شناسنامه عروس
 • اصل شناسنامه داماد
 • دو عدد فتوکپی از صفحه اول و دوم شناسنامه
 • دو عدد عکس از عروس
 • دو عدد عکس از داماد
 • کارت ملی عروس به همراه فتوکپی از پشت و روی کارت
 • کارت ملی داماد و یک عدد فتوکپی از پشت و روی کارت
 • اصل شناسنامه پدر عروس
 • اگر پدر عروس در قید حیات نباشد بایستی عروس هنگام عقد گواهی فوت پدر را به محضر ببرد.
 • اگر پدر عروس با ازدواج عروس خود مخالفت کند و یه به هر دلیلی نتواند در دفتر حاضر شود(مثلا در زندان باشد یا در کشور دیگری زندگی می­کند)، عروس بایستی با مراجعه به دادگاه تقاضای اجازه ازدواج نموده و مجوز ازدواج صادر شده از سوی دادگاه را به دفتر عقد ببرد.
 • برگه جواب آزمایش عروس
 • برگه جواب آزمایش عروس
 • رسید پرداختی هزینه ثبت عقد.
 • 3 نفر شاهد بالغ همراه با مدارک معتبر

مدارکی که برای ازدواج دوم یکی از زوجین یا هر دو لازم است:

 اگر یکی از زوجین یا هر رو برای ازدواج مجدد اقدام می­نمایند باید تمامی مدارک ذکر شده را به همراه گواهی فوت همسر یا سند طلاق را یه دفتر عقد ارائه دهند.  

آزمایش پیش از ازدواج

از مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت عقد، ارائه برگه آزمایش پیش از ازدواج می­باشد. آزمایش پیش از ازدواج برای جلوگیری از برزو مشکلات ژنتیکی، اعتیاد و کم خونی و بیماری­های مقاربتی می­باشد. ابتدا بایستی از دفتر عقد مورد نظرتان معرفی نامه بگیرید و برای انجام آزمایش آن را با خود همراه داشته باشید.

آزمایش­های لازم پیش از ازدواج عبارتند از:

 • آزمایش تالاسمی و هموفیلی برای عروس و داماد
 • آزمایش اعتیاد برای هر دو نفر
 • بررسی بیماری­های مقاربتی در داماد
 • تزریق واکسن کزاز برای عروس
 • در صورتیکه عروس و داماد نسبت فامیلی داشته باشند باید حتما آزمایش ژنتیک انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که در آینده مشکلی برای فرزندانشان بوجود نخواهد آمد.
 • کلاس مشاوره تنظیم خانواده برای عروس یا برای هر دو.

کلاس­های مشاوره تنظیم خانواده به جهت پیشگیری از بروز مشکلات خانوادگی و زناشویی برگزار می­شوند و شرکت در آن برای زوجین جوان ضروری می­باشد. در این کلاس­ها موضوعاتی از قبیل نحوه ارتباط عاطفی و زناشویی زوجین مطرح می­شود. این کلاس برای آماده سازی جوانان برای شروع زندگی مشترک در نظر گرفته شده است و مشاور درباره مسائلی که مربوط به رفتار صحیح با همسر و  درک متقابل می­باشند با زوجین جوان صحبت می­کند و آنها را از حالات روحی زن و مرد آشنا می­سازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *