محضر-عقد-محضر-عقد-اسپرلوس

محضر-عقد-محضر-عقد-اسپرلوس


برگزاری مراسم مربوط به عقد و نامزدی و انجام جشن ها و تشریفات آن، از رسوم و آداب قدیمی ما ایرانیان است. برپایی جشن برای شروع زندگی یک زوج برای همه خانواده ها، بسیار مهم است، از این رو همراه به دنبال محضر عقد مناسب و زیبا هستند، تا این مراسم را هر چه بهتر و مجلل تر برگزار نمایند. بسیاری از خانواده ها ترجیح می دهند مراسم عقد یا جشن را در یک محضر عقد شیک برپا کنند، از این رو انتخاب شیکترین محضر عقد اهمیت زیادی برای این افراد دارد. در ادامه به معرفی محضر عقد و همچنین نکات مثبت آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

تاریخچه برگزاری مراسم و جشن های ازدواج و نامزدی در ایران باستان به دوران زرتشیان بر می گردد. البته همان طور که می دانید برپایی جشن برای شروع زندگی جدید یک زوج از آداب و رسوم مهم بسیاری از فرهنگ ها و جوامع بشری محسوب می شود که در هر جای دنیا با توجه به رسم و رسوم مخصوصی صورت می گیرد. در ایران نیز با توجه به اهمیت امر ازدواج، این مراسم ها همیشه با شکوه و مجلل برگزار می شود تا خاطره ای خوش و به یاد ماندنی هم برای عروس و داماد و هم برای اقوام و بستگان به جای بماند.

دفتر ازدواج پیوند اسپرلوس

از بهترین و شیک ترین دفاتر عقد و ازدواج در تهران می توان به دفتر ازدواج پیوند اسپرلوس اشاره کرد. این محضر عقد شیک غرب تهران برای همه زوج های که به دنبال فضایی شیک و لاکچری برای برگزاری مراسم خود هستند، مناسب است. طراحی و دیزاین متفاوت و زیبای این دفتر، به دلیل استفاده از تزئینات خاص و به روز، آن را به جذاب ترین فضای ممکن برای برپایی مراسم و جشن های عقد و نامزدی تبدیل کرده است. بسیاری از زوج های جوان بعد از عقد ساده و بدون هیچ تشریفات در یک محضر، به دنبال محضری مجلل هستند تا شروع زندگی مشترکشان را جشن بگیرند، می توانند از این دفتر عقد بهره مند شوند.

اهمیت انتخاب شیکترین محضر عقد

با توجه به فرهنگ و آداب ما و همچنین اهمیت مراسم ازدواج، زوج های جوان در زمان انجام تدارکات عروسی، به دنبال محضر عقدی شیک هستند، تا بتوانند در این فضای تزئین شده، بهترین عکس ها و فیلم ها را به ثبت برسانند و تا سال ها از دیدن آن لذت ببرند و خودشان اقدام به خرید یا اجاره تزئینات عقد نکنند، چرا که با توجه به درگیری های مربوط به خرید لوازم عروسی، پیدا کردن فضا و تزئین کردن آن محل، کاری وقت گیر و بسیار پر هزینه می باشد. از این رو محضر عقد غرب تهران با دیزاین منحصر به فرد خود مکانی مناسب و زیبا برای جشن های ازدواج می باشد تا با خیالی آسوده مراسم خود را برگزار کنید.

این روزها دفاتر عقد زیادی در تهران و حتی در شهرستان ها وجود دارد تا زوج ها دغدغه ای برای محل برگزاری جشن عقد و نامزدی نداشته باشند. بسیاری از افراد ساکن در شهرستان نیز به دلیل داشتن بستگان و آشنایان گاهی تمایل به برگزاری جشن در تهران دارند و به همین دلیل به دنبال پیدا کردن بهترین محضر عقد تهران هستند. برخی از این دفاتر عقد سالن های مجزایی با ظرفیت های کم یا زیاد مهمان برای مراسم ها دارند، و حتی جهت پذیرایی در زمان شام نیز مناسب هستند تا عروس و داماد بتوانند جشن خود را در آن جا برگزار کنند و از مهمان های خود به خوبی پذیرایی نمایند.

این دفاتر عقد همه امکانات مربوط به مراسم از قبیل سفره عقد و همه تزئینات و همچنین دکور را دارند، با این حال برخی خانواده ها با توجه به سلیقه و یا آداب و رسوم خاص خودشان تغییراتی را با هماهنگی مسئولین آنجا ایجاد می کنند.

شیکترین-محضر-عقد-محضر-عقد-اسپرلوس

شیکترین-محضر-عقد-محضر-عقد-اسپرلوس

برگزاری مراسم در محضر عقد

وقتی خانواده عروس و داماد تصمیم به برگزاری مراسم عقد یا نامزدی در محضر عقد شیک غرب تهران داشته باشند، بدون شک دفتر عقد پیوند اسپرلوس می تواند گزینه ای عالی به حساب آید، چرا که تمامی امکانات لازم برای برپایی یک جشن بی عیب و نقص را در اختیار عروس و داماد قرار می دهد. البته در مراسم مربوط به عقد و نامزدی معمولا فامیل و بستگان درجه یک و نزدیک عروس و داماد حضور دارند و از دیگر آشنایان در مراسم عروسی پذیرایی می شود. بسیاری از خانواده ها تمایل به برگزاری جشن عقد و نامزدی خصوصی و در عین حال مجلل را دارند که محضر عقد شهران بهترین مکان برای این مراسم ها می باشد.

این روزها اکثر خانواده ها در تهران، از دفاتر عقد برای مراسم خود استفاده می کنند، این دفاتر عقد علاوه بر داشتن تمامی امکانات، هزینه مناسبی نیز دارند و خانواده ها را از مخارج مربوط به دکور، تزئینات، سفره عقد و موارد مشابه رها می سازد. محضر عقد ارزان تهران واقع در شهران می تواند انتخابی برای همه عروس و دامادهای خوش سلیقه و امروزی باشد.

سالن عقد پیوند اسپرلوس با کیفیتی عالی و منحصر به فرد از زمان شروع به فعالیت مراسم های زیادی را مدیریت کرده است و توانسته عروس و دامادهای زیادی را با خاطره خوب و به یاد ماندنی خشنود سازد. با وجود چنین محضر عقد زیبا و لاکچری ای در تهران زوج های جوان دیگر هیچ گونه نگرانی بابت مکان جشن عقد یا نامزدی خود نخواهند داشت.

ویژگی های یک محضر عقد مجلل و شیک چیست؟

همان طور  که در بالا ذکر کردیم، دفاتر عقد امروزی امکانات و ویژگی های مثبت زیادی دارند که در اختیار مراجعین خود می گذارند. این دفاتر سفره های مختلف عقد در رنگ ها و مدل های مختلفی دارند تا عروس و داماد بتوانند با سلیقه خودشان سفره دلخواه را انتخاب کنند و تم فضا را با توجه به علایق خود دیزاین نمایند. طراحان دکور زیادی با علم و آگاهی اقدام به طراحی فضای این دفاتر می کنند تا بتوانند آن محل را برای مراسمات عقد و نامزدی، به زیباترین و شیک ترین فضای ممکن تبدیل نمایند. دیزاین امروزی با جدیدترین تزئینات از مهم ترین مواردی است که یک محضر عقد شیک باید آن را در نظر بگیرد.

علاوه بر مجلل و شیک بودن محضر عقد تهران، سالن پذیرایی مهمان ها هم اهمیت زیادی دارد، تا آرامش و راحتی هم برای عروس و داماد و هم مهمان ها وجود داشته باشد. در حقیقت این فضا باید محلی باشد که جزء زیبایی، عروس و داماد مهم ترین روز زندگی خود را به دور از هر نوع تنش و استرسی بگذرانند و به ثبت برسانند و در ذهن مهمان ها نیز خاطره ای زیبا به جای بگذارند. محضر عقد شیک غرب تهران با بهترین امکانات مراسم شما را برگزار خواهد کرد و شما را از هر استرس و تنشی دور نگه می دارد.

ویژگی های محضر عقد شیک تهران

 • دیزاین و طراحی مجلل و لاکچری محضر طبق جدیدترین و به روزترین تزئینات
 • نور پردازی مناسب با محیط برای عکاسی و فیلمبرداری عالی
 • اجرای شیک ترین گل آرایی
 • امکان پخش موسیقی زنده و یا غیر زنده در زمان جشن
 • اجرای بادکنک آرایی مطابق با تم جشن
 • فراهم کردن همه امکانات مربوط به پذیرایی از مهمان ها
 • چندین مدل سفره عقد در رنگ و مدل مختلف
 • امکان پذیرایی در زمان شام و منو های مربوط نوشیدنی و دسر
 • دیزاین و طراحی استند پشت عروس و داماد
 • ظرفیت مناسب برای مهمان ها
 • سرویس دهی به موقع پرسنل
 • داشتن پرسنلی آراسته و مودب
 • برگزاری مراسم عقد در محضر

همان طور که حتما می دانید همه موارد ذکر شده برای یک محضر عقد ضروری می باشد. حتی بحث نور پردازی نیز در زیبایی و بهتر دیده شدن تزئینات سفره عقد و همچنین بهتر شدن عکس های عروس و داماد بسیار موثر می باشد. تنوع سفره های عقد این امکان را به شما می دهد تا با توجه به سلیقه خود فضا را دیزاین کنید. امکان گل آرایی و بادکنک آرایی نیز از دیگر مواردی است که جشن شما را مجلل تر و شیک تر می کند. بنابراین اگر به دنبال شیکترین محضر عقد هستید تا مراسم خود را در آن برپا کنید، حتما به موارد گفته شده توجه داشته باشید، تا خاطره ای به یاد ماندنی برای شما به یادگار بماند.

برگزاری مراسم در تاریخ های خاص و ویژه

بسیاری از زوج ها و خانواده ها قصد برگزاری مراسم عقد یا نامزدی را در تاریخ خاصی مثلا در روزهای ولادت، عیدها و یا تعطیلی ها دارند. حتما می دانید که برپایی مراسم در این روزها معمولا انتخاب افراد دیگری نیز می باشد. از این رو بهتر است از چند ماه قبل اقدام به رزرو محضر نمایید. محضرهای عقد شیک اصولا خیلی زود توسط افراد رزرو می شوند.

انتخاب نزدیک ترین دفتر عقد

از موارد مهم دیگر در انتخاب دفتر عقد، که بسیاری از افراد هیچ توجه ای به آن ندارند، انتخاب دفتر عقدی نزدیک به محل زندگی آن هاست. با توجه به اینکه هزینه ای برای رزرو و برگزاری مراسم انجام داده اید، اگر دیر به محضر برسید، زمان زیادی را از دست می دهید و مراسم شما در زمان کوتاه تری برگزار می شود. معمولا عروس و داماد قبل از مراسم، چندین ساعت در آتلیه حضور دارند تا عکس بگیرند، از این رو به مسافت هایی که باید در آن روز طی شود هم باید دقت شود تا خسته نشوید. محضر عقد شیک غرب تهران برای افرادی که در این منظقه به دنبال محضر هستند می تواند انتخابی عالی باشد تا هم مهمان ها و هم عروس و داماد به راحتی و سر موقع در مراسم حاضر شوند و از جشن خود لذت ببرند.

حتما محضری را انتخاب کنید که از نظر مکانی در دسترس باشد تا مهمان ها به راحتی، آن را پیدا کنند. البته این روزها با پیشرفت تکنولوژی دغدغه پیدا کردن آدرس از بین رفته و با فرستان موقعیت مکانی در گوشی همراه می توانید به مهمان ها محل دقیق برگزاری مراسم را نشان دهید.

انتخاب عاقد

از آن جایی که در روز عقد معمولا عروس و داماد کمی استرس مراسم و مهمان ها دارند، انتخاب یک عاقد مهربان و خوش اخلاق می تواند به آن ها آرامش دهد. امکان حضور عاقد در محضر عقد نیز وجود دارد تا زوج ها بتوانند سر سفره ای که خودشان انتخاب کردند، عقد شوند و عکس ها و فیلم هایی زیبایی از بهترین لحظه زندگی خود ثبت نمایند. در محضر عقد شیک غرب تهران امکان برگزاری مراسم عقد توسط عاقد برای زوج ها وجود دارد، تا دیگر نگران رفت و آمد از دفتر عقد به سالن جشن نباشند و همه مراسم را از صفر تا صد در یک مکان انجام دهند و مهمان ها نیز در طول مراسم حضور داشته باشند.

محضر عقد شیک غرب تهران

از آن جایی که بهترین و مجلل ترین سالن ها عقد در غرب تهران وجود دارد، بسیاری از عروس و دامادها از محله های دیگر نیز تمایل دارند مراسم خود را در این محضرها برگزار کنند، چرا که امکانات و مجلل بودن آن ها بسیار معروف است. دفتر عقد پیوند اسپرلوس از محضرهایی در شهران تهران محسوب می شود که برای برپایی مراسم خاص و لاکچری با هزینه ای مناسب می تواند بهترین انتخاب برای همه زوج ها باشد. این دفتر را می توان در عین خاص و شیک بودن بهترین محضر عقد ارزان تهران نام گذاری کرد. تنوع بی نظیر در دکور و دیزان سفره عقد و همچنین دکور و تزئینات جدید و به روز فضا از ویژگی های این محضر می باشد که سبب شده زوج های زیادی آن را برای مراسم خود انتخاب کنند.

برای داشتن مراسمی عالی چه باید کرد؟

حتما از چند ماه قبل دفتر عقد یا محضر مورد نظر خودتان را رزرو کنید به خصوص اگر در روزهای خاص یا اعیاد و ولادت ها تصمیم به برگزاری مراسم عقد یا نامزدی دارد، چرا که این روزها معمولا خیلی زود رزرو می شوند. پس سعی کنید در اولین فرصت محضر عقد خود را انتخاب کنید و این کار را به روزهای پایانی موکول نکنید تا خدایی نکرده نتوانید در آن جا مراسم را برپا کنید. همچنین اگر قصد دارید ابتدا در یک دفتر عقد به صورت خصوصی و خانوادگی عقد کنید و سپس برای برپایی جشن و مراسم به سالن دیگر بروید حتما سر ساعت در دفتر حاضر شوید تا سر موقع به مراسم برسید و زمان را برای وقت گذراندن با مهمان ها از دست ندهید و از همه مهم تر تایم کافی برای عکاسی و فیلمبرداری داشته باشید.

چند روز قبل از مراسم حتما برگه معرفی نامه جهت انجام آزمایش را از دفتر عقد تهیه کنید، فراموش نکنید که شناسنامه های خود را به همراه داشته باشید. لیست آزمایشگاه ها را دفتر عقد در اختیار شما قرار می دهد. جواب این آزمایش معمولا یک ماه اعتبار دارد، بنابراین به تاریخ مورد نظرتان برای عقد دقت کنید. یادتان باشد خوردن داروهای مسکن و کدئین دار می تواند جواب آزمایش را تغییر دهد. در نتیجه به این مورد حتما توجه داشته باشید.

لیست تمامی مهمان ها و آشنایانی که تمایل دارید در روز عقد حضور داشته باشند را قبل از دعوت بنویسید. زیرا به دلیل استرس و شلوغی ممکن است حتی افراد مهم فامیل را نیز فراموش کنید. بنابراین سعی کنید نه تنها در دعوت مهمان ها، بلکه برای همه مراسم نکات را یادداشت نموده تا با برنامه ریزی پیش بروید.

دیگر مواردی که باید در مراسم عقد در نظر داشت:

نوسانات قیمت این روزها، برنامه ریزی اکثر افراد را به هم می زند، بنابراین با رزرو به موقع محضر عقد، آتلیه، آرایشگاه و همین طور خرید به موقع لوازم عقد از بالا رفتن هزینه ها جلوگیری کنید. سعی کنید از خریدهای احساسی و غیر ضروری اجتناب نمائید و موارد مهم و اساسی را تهیه کنید تا بهترین برنامه ریزی مالی را داشته باشید. در ادامه به لیست موارد مورد نیاز عقد اشاره خواهیم کرد.

از چند روز قبل از مراسم همه مدارک مربوط مثل برگه جواب آزمایش، شناسنامه ها و … را در جایی بگذارید که فراموش نکنید وحتما از پدر و مادرتان بخواهید در آن روز این موارد را یادآوری کنند تا خدایی نکرده مدارک را جا نگذارید، چرا که رفت و آمد جهت برداشتن مدارک وقت و انرژی زیادی از شما می گیرد و برنامه جشن شما را به تعویق می اندازد.

وسایل مورد نیاز بر روی سفره عقد

مواردی که در سفره عقد گذاشته می شوند، ریشه در آداب و سنت دیرینه ما ایرانیان دارند. این روزها سفره های متنوع و زیبایی در محضر عقد وجود دارد و خانواده ها را از درست کردن و تزئین کردن وسایل سفره آسوده خاطر نموده اند و دیگر لازم نیست وقت و هزینه زیادی را صرف خرید و دیزاین وسایل کنند. همان طور که می دانید سفره عقدی که در محضر پهن می نمایند در زیبایی و شیک بودن فضا نقش مهم و اساسی دارد. با توجه به این که شما سفره ای مدرن یا سنتی انتخاب می کنید، باید به دکور و تزئینات نیز دقت کنید تا با یکدیگر هماهنگ باشند. علاوه بر این اگر از آیتم های نادرست در سفره استفاده شود، بخش مهمی از جذابیت مراسم بین می رود. این جاست که انتخاب شیکترین محضر عقد معنا پیدا می کند، زیرا سلیقه و تخصص طراحان حرفه ای و با تجربه است که این دفاتر را به محیطی لوکس تبدیل می نماید.

موارد مربوط به سفره عقد

سفره ای که در محضر عقد چیده می شود باید این موارد را داشته باشد. آینه و دو عدد شمعدان که سمبل روشنایی و نور می باشد و طبق رسوم قدیمی داماد ورود عروس را از داخل آینه می بیند. سینی معروف به عاطل و باطل که از هفت نوع دانه و ادویه مخصوص درست شده است و شامل برنج، خشخاش، سبزی خوردن، رازیانه، نمک، چای، کندر می باشد. لقمه نان سنگک به همراه پنیر و سبزی که بزرگترها معتقدند خوردن این لقمه شادی را به خانه عروس و داماد می آورد. همچنین ظرفی شامل انار و یا سیب، بادام، فندق، تخم مرغ، شاخه نبات برای شروع یک زندگی شیرین، منقل آتش و اسپند جهت دور کردن چشم بد، سکه، نقل، ظرف عسل، قرآن، جا نماز، دو عدد کله قند و پارچه ای تزیین شده برای بالای سر عروس و داماد جهت ساییدن کله قندها.

البته بسیاری از خانواده ها با توجه به رسم و رسومات خود نیز مواردی را به سفره اضافه می کنند تا با سنت های خودشان هماهنگ تر شود. برای این منظور می توانید با مسئولان مربوط به تزئین سفره محضر صحبت کنید تا همه لوازم مورد نظرتان را تهیه و تزئین نمایند. واگذاری این کار به آن ها باعث می شود تا سفره عقد شما منحصر به فرد و شیک باشد.

دکوراسیون محضر عقد شیک

در تزئین و طراحی دکوراسیون دفتر ازدواج پیوند اسپرلوس از دیزاینرهای حرفه ای و باتجربه استفاده شده، تا با توجه به جدیدترین و به روزترین اکسسوری ها اقدام به طراحی فضا نمایند. فضای محضر عقد از مهم ترین مواردی است که از بدو ورود به چشم می آید. علاوه بر فضای داخلی، زیبایی بخش ورودی نیز اهمیت زیادی دارد. همه این موارد در عکاسی و فیلمبرداری بی عیب و نقص از این روز تاثیرگذار هستند. به همین دلیل عروس و داماد های خوش سلیقه و جوان به دنبال محضر عقد شیک در تهران می گردند تا مشکلی بابت طراحی و دیزاین وجود نداشته باشد و با خیال آسوده به موارد دیگر جشن خود بپردازند.

علاوه بر دکوراسیون خدماتی که این محضر در اختیار شما قرار می دهد نیز در چگونگی برگزاری جشن و مراسم تاثیرگذار است. خدمات مربوط به شمع آرایی نیز در زیباتر دیده شدن دکوراسیون و سفره عقد موثر می باشد. انتخاب دقیق رنگ شمع و محل گذاشتن آن ها را به دیزاینر سالن واگذار کنید تا بهترین طراحی را با توجه به دکور انجام دهد. البته شما می توانید رنگ و تم مورد نظرتان را قبل از مراسم و در زمان رزرو محضر عقد هماهنگ کنید تا به سلیقه شما نزدیک باشد و حس خوبی از آن فضا داشته باشید.

سخن آخر

همان طور که گفته شد داشتن و برگزاری یک مراسم عقد و ازدواج لاکچری و مجلل با ارزان ترین قیمت دغدغه بسیاری از زوج های امروزی است. بنابراین سعی کنید با انتخاب بهترین محضر عقد که امکانات و تزئینات منحصر به فردی دارد، روز جشن خود را بدون هیچ استرس و تنشی برپا کنید و خاطره ای به یاد ماندنی ثبت کنید.

 

برای آشنایی بیشتر با دفتر ازدواج اسپرلوس لطفا کلیک کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *