همانطور که می‌دانید بریدن کیک در محضر عقد غرب تهران مهمترین و جذاب‌ترین بخش مراسم عقد و نامزدی است. کیک در مراسم بزم و شادی جایگاه ویژه‌ای دارد و بریدن کیک و پخش کردن آن میان مهمانان نشانه سهیم شدن خوشی و شیرینی لحظات با دیگران می‌باشد. به همین جهت انتخاب کیک و نوع کیک برای مراسم عقد و نامزدی یکی از بزرگترین دغدغه‌های عروس‌ها و دامادهای جوان می‌باشد. معمولا عروس خانم دوست دارد کیک مراسم عقد تک و بی‌نقص باشد.

ما در این مقاله قصد داریم درباره انواع کیک و نکاتی که برای انتخاب کیک بایستی مورد توجه قرار گیرد صحبت کنیم.

برای رزرو کیک بهتر است حدود دو الی سه هفته قبل برای انتخاب مدل کیک و انتخاب قنادی اقدام کنید. برای مراسم ابتدا بایستی شیکترین محضر عقد غرب تهران را رزرو نمائید، لیست مهمان‌ها را مشخص کنید، خریدهای روز عقد را انجام دهید، حلقه‌ها را آماده کنید و در نهایت برای روز عقد و مراسم عقد کیک خود را سفارش دهید. شما بایستی برای مراسم خود برنامه ریزی کنید و هزینه محضر عقد غرب تهران را برآورد نمائید و هزینه کیک و دیگر موارد را لیست کنید تا برای برگزاری مراسم با مشکلی مواجه نشوید.

محضر-عقد-ارزان-غرب-تهران-محضر-عقد-اسپرلوس

محضر-عقد-ارزان-غرب-تهران-محضر-عقد-اسپرلوس

کیک عقد و عروسی

از سالیان دور در کشورهای مختلف سراسر جهان کیک عقد و عروسی مهمترین بخش مراسم محسوب می‌شد و همچنان ادامه دارد. نوع کیک و تزئینات کیک در هر کشور مطابق با سنت و فرهنگ آن کشور انجام می‌شد. اما همیشه در مراسم باشکوهی مانند مراسم نامزدی و مراسم عروسی کیک‌های چند طبقه جلوه بیشتری داشت و کیک‌ها اغلب چند طبقه بودند. امروزه نیز در بسیاری از کشورها کیک نامزدی و کیک عروسی به زیباترین شکل و چند طبقه آماده می‌شوند.

معمولا برای کیک‌های نامزدی و عروسی از رنگ‌‎های روشن و سفید استفاده می‌شود و تزئینات روی کیک معمولا با لباس عروس، فضای مراسم و گل‌های زیبا انتخاب می‌شود. تزئینات روی کیک و مواد میانی کیک در برخی از کشورها متفاوت است. به عنوان مثال در بریتانیا کیک میوه‌ای برای مراسم و جشن‌ها کاربرد بیشتری دارد. در این کشور رویه کیک با خمیر مخصوص بادام تزئین می‌شود و سپس از مواد خوراکی و براقی برای تزئین روی کیک و اضافه نمودن جزئیات بیشتر استفاده می‌کنند.  

در کشور فرانسه کیک عقد و عروسی به شکل متفاوت‌تری آماده می‌شود. در زمان گذشته در این کشور برای روز عقد و عروسی چندین نان خامه‌ای آماده می‌کردند و درون آنها را با خامه پر می‌کردند. سپس نان‌های خامه‌ای را درون کارامل فرو می‌کردند و در نهایت تمامی نان‌ها را به صورت هرمی روی یکدیگر قرار می‌دادند. این کیک بایستی در همان روز تهیه می‌شد زیرا کارامل در دمای اتاق حالت اولیه خود را از دست می‌داد. به همین دلیل در سالهای اخیر در این کشور نیز همانند سایر کشورها از کیک‌های لایه‌ای چند طبقه استفاده می‌شود که تهیه آنها بسیار ساده‌تر از مدل سنتی می‌باشد.

کیک‌های میوه‌ای با رویه فنودانت و کیک‌های چند لایه با مواد میانی و خامه امروزه در سراسر جهان طرفداران بیشتری دارد. در ایران نیز کیک‌های چند لایه و چند طبقه برای مراسم عقد و عروسی کاربرد بیشتری دارند و عروس و داماد می‌توانند مواد میانی و تزئینات روی کیک را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایند.

بهتر است در هنگام مراجعه برای انتخاب و سفارش کیک از فردی که با شما هم سلیقه است بخواهید تا شما در انتخاب مدل و مزه کیک همراهی کند. برای انتخاب مدل و طعم عجله نکنید و با دقت و آرامش انتخاب کنید.

در هنگام سفارش کیک نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 • اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب مدل کیک است. برای این کار می‌توانید از گوگل کمک بگیرید و در اینترنت به جستجو بپردازید. مشاهده خواهید کرد که صدها مدل کیک برای شما به نمایش گذاشته خواهد شد. تزئینات روی کیک، مواد میانی کیک و … همه را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید. اگر کمی خلاقیت به خرج دهید و قلمی و کاغذی به دست بگیرید می‌توانید مدل دلخواه خود را با ترکیب چند مدل موجود در عکس‌ها رسم کنید و طرح منحصر به فرد خود را سفارش دهید.
 • بهتر است به سراغ مدل‌های خیلی سخت و تزئینات خیلی بزرگ و یا خیلی ظریف نروید. زیرا ممکن است در روز مراسم با چیز دیگری مواجه شوید و حسابی توی ذوقتان بخورد. مدلی را انتخاب کنید که مطمئن هستید قناد می‌تواند آن را به زیباترین شکل ممکن درست کند. می‌توانید تزئینات روی کیک را با لباس عقد و یا لباس عروسی خود ست کنید و جزئیاتی که روی لباستان هست را روی کیک پیاده کنید.
 • هر طبقه را می‌توانید به یک شکل تزئین کنید. یک طبقه ساده و یک طبقه پر از تزئینات براق و زیبا. و یا هر شکل دیگری که دوست دارید. کیک مال شماست و مختارید هر طور که دوست دارید تزئینات را انتخاب کنید.
 • نکته مهم برای انتخاب نوع روکش کیک است. معمولا در بسیاری از قنادی‌ها برای اینکه رویه کیک به طور یکدست و تمیز روکش شود از خمیر فوندانت استفاده می‌شود. خمیر فوندانت طعم جالبی ندارد و قابل خوردن نیست. به همین دلیل دور ریخته می‌شود. از طرفی وزن زیادی دارد و موجب می‌شود تا شما هزینه اضافه‌تری بپردازید. توصیه می‌شود برای روکش کردن کیک از قناد بخواهید از شکلات یا ژله استفاده کند. اگر می‌خواهید رنگ کیک سفید باشد می‌توانید از شکلات سفید استفاده کنید. شکلات سفید طعم بسیار خوبی دارد و کمتر کسی است که طعم شکلات را دوست نداشته باشد.
 • جایگزین دیگری برای خمیر فوندانت، باتر کریم می‌باشد. این خمیر از کره و پودر قند تهیه می‌شود و طعم دلنشینی دارد. باتر کریم بسیار سبک‌تر از خمیر فوندانت است و به راحتی و به طور کامل رویه کیک را پوشش می‌دهد.
 • اگر برای جزئیات روی کیک از خمیر فوندانت استفاده شود بهتر است. زیرا خمیر فوندانت در برابر حرارت مقاومت بیشتری دارد و در دمای اتاق حالت خود را بهتر از سایر مواد غذایی حفظ می‌کند.
 • مسله مهم دیگر انتخاب یک قناد حرفه‌ای و کاربلد است. اگر قناد آشنا سراغ دارید و به کار او اطمینان دارید که مشکلی نیست. اما اگر نمی‌دانید که چه کار کنید و کدام قناد بهترین است می‌توانید از محضر عقد غرب تهران راهنمایی بخواهید تا بهترین قناد را به شما معرفی کند. یا اینکه از دوستان و آشنایان درباره قنادی با کیفیت و قناد حرفه‌ای سوال کنید.
 • پس از اینکه قنادی مورد نظر را انتخاب کردید برای اطمینان از کیفیت کار حتما از نمونه کیک بخواهید تا بتوانید طعم و کیفیت کیک را بسنجید. سپس درباره طرح مورد نظران با قناد صحبت نمائید و از راهنمایی‌های او استفاده نمائید. ممکن است قناد به دلیل تجربه و تخصص مدل و تزئینات بهتری به شما پیشنهاد بدهد که بهتر است درباره آنها نیز فکر کنید.
 • برخی از قنادان در زمان آماده نمودن تزئینات کیک از شما می‌خواهند تا برای نظر دادن درباره کیفیت تزئینات به قنادی مراجعه نمائید و نظر خود را بگوئید. معمولا تزئینات کیک را از قبل آماده می‌کنند تا در روز تحویل کیک مشکلی پیش نیاید.
 • از انتخاب مدل‌های تکراری و قدیمی اجتناب کنید. برای انتخاب تزئینات روی کیک و مدل کیک می‌توانید از علایق خود الهام بگیرید. یا از یک اثر هنری، یا از فضای برگزاری مراسم و یا تزئینات موجود در اتاق عقد و سفره عقد کمک بگیرید. می‌توانید جزئیات مربوط به آنها را در تزئین کیک خود بکار ببرید. نباید همیشه مطابق با اصول همیشگی پیش بروید. اگر می‌خواهید کیکتان منحصر به فرد باشد، از حس خلاقیت خود کمک بگیرید.
 • انتخاب شکل کیک، مربع، دایره و یا قلبی شکی یا هر شکل دیگری به سلیقه شما بستگی دارد. شکل کیک را متناسب تا تزئینات روی آن انتخاب کنید. شکل کیک بایستی به گونه‌ای باشد که تمامی تزئینات به خوب قابل دیدن باشند.
 • برای انتخاب طعم کیک بهتر است محتاطانه عمل کنید. برای کیک‌های بزرگ معمولا از طعم‌های ساده و وانیلی استفاده می‌شود تا همه پسند باشد. اگر طعم خاصی مد نظرتان است می‌توانید تنها یک طبقه از کیک را با همان طعم دلخواه سفارش دهید و آن طبقه را مختص خود کنار بگذارید.
 • برای انتخاب طعم مواد میانی نیز بهتر است موادی را انتخاب کنید که می‌دانید با سلیقه و ذائقه مهمانان شما یکی است. به عنوان مثال می‌توانید از خامه ساده یا با طعم قهوه استفاده کنید. اگر در فصول گرم سال هستید می‌توانید از طعم‌های خنک و لذیذ تابستانی استفاده کنید. یا اینکه سفارش دهید در داخل مواد میانی کیک از میوه‌های تابستانی مانند توت فرنگی یا تمشک استفاده شود. توصیه می‌کنیم هرگز برای مواد میانی موز را انتخاب نکنید. موز طعمی دارد که مورد پسند همگان نیست و ممکن است مواد میانی دور ریخته شود.
 • اگر طعم خاصی را برای مواد میانی در نظر دارید یا دوست دارید کیکتان خاص باشد و درون کیک میوه یا شکلات داشته باشد می‌توانید طبقه مخصوص خود را هر طور که دوست دارید سفارش دهید تا برایتان خاطره انگیز باشد و طعم شیرین کیک تا ابد در ذهنتان بماند.
 • از قناد بخواهید تا نمونه طعم‌های موجود را برایتان بیاورد تا بتوانید طعم‌ها را تست کنید و طعم مورد پسندتان را انتخاب نمائید. در هنگام تست کردن به ترکیب طعم کیک و طعم مواد میانی توجه کنید.
 • هرگز کیک رنگی سفارش ندهید. کیک رنگی شاید جلوه زیبایی داشته باشد اما هنگام خوردن حس خوبی نخواهد داشت و بیشتر افراد خوردن این حجم از مواد رنگ شده را دوست ندارند. اگر می‌خواهید کیک عقد یا عروسی تان رنگ خاصی داشته باشد حتما به قناد توصیه کنید تا از مقدار بسیار کمی رنگ خوراکی استفاده کند تا کیک رنگ ملایمی داشته باشد.
 • یک پیشنهاد دیگر، از حال و هوای فصلی که مراسم شما در آن فصل برگزار خواهد شد الهام بگیرید. به عنوان مثال اگر در فصل تابستان هستید می‌توانید از میوه‌های تابستانی و یا ژله‌های رنگی استفاده کنید تا شکل کیک شما حال و هوای تابستانی داشته باشد. یا اگر در فصل زمستان هستید استفاده از تزئیناتی به شکل برف یا یخ می‌تواند فصل زمستان و برف را تداعی کند.
 • توصیه می‌شود کیک عقد و عروسی خود را ساده و شیک سفارش دهید. از تزئینات شلوغ و بیش از اندازه اجتناب کنید. کیک هر چه ساده‌تر باشد زیباتر خواهد بود و تزئینات روی کیک بیشتر به چشم خواهد آمد. به عنوان مثال یک تاج براق و زیبا در قسمت بالایی کیک و یا یک گل تک و منحصر به فرد می‌تواند جلوه کیک شما را زیباتر کند.
 • استفاده از گل‌های طبیعی در تزئین کیک همیشه زیبا است و شما می‌توانید از گل مورد علاقه خود استفاده کنید. یا می‌توانید از گل‌هایی که برای دسته گل خود انتخاب نموده‌اید نیز استفاده کنید. توصیه می‌کنیم که گل‌های ریز و ظریف انتخاب کنید تا کیک شما خیلی شلوغ نشود. یادتان باشد که سادگی همیشه زیباست.
 • اگر استفاده از گل طبیعی حس خوبی به شما منتقل نمی‌کند به نظرتان تکراری است می‌توانید از قناد بخواهید تا با استفاده از شکر یا کریستال خوراکی گل‌های خوراکی بسازد. البته برخی از قنادان با استفاده از خمیر فوندانت گل‌های ظریف و زیبایی درست می‌کنند که بسیار دیدنی و جذاب هستند.
 • هنگامی که کیک را سفارش می‌دهید در مورد هزینه لوازم و تزئینات کیک با قناد صحبت کنید. ممکن است قناد از شما بخواهد تا تزئینات مورد نظرتان مانند گل یا هر وسیله دیگری را خودتان تهیه کنید و در اختیار وی قرار دهید. ممکن است قناد تمام لوازم لازم را تهیه کند و هزینه لوازم را به صورت جداگانه برای شما حساب کند. اگر کیک شما نیاز به گل آرایی داشته باشد برخی از قنادان ترجیح می‌دهند از یک گل فروش و فرد متخصص کمک بگیرند تا کا بی نقص باشد. در این صورت دستمزد گل آرایی را باید شما پرداخت نمائید که ممکن است به صورت جداگانه بایستی پرداخت شود.
 • نکته دیگر حمل و دریافت کیک است. اگر قنادی کیک را برایتان ارسال خواهد کرد از مجهز بودن وسیله نقلیه حمل کیک اطمینان حاصل کنید. یادتان باشد آدرس دقیق شیکترین محضر عقد غرب تهران را به قناد بدهید و زمان دقیق مراسم را به آنها اطلاع دهید تا کیک به موقع به دست شما برسد. اگر قرار باشد خودتان برای تحویل کیک به قنادی مراجعه کنید حتما از قناد بخواهید تا پایه محکمی برای کیک قرار دهد تا کیک در هنگام جابجایی خراب نشود. ساعت مراجعه خود را با قنادی هماهنگ کنید تا معطل نشوید.
 • در محضر عقد غرب تهران نیز دقت داشته باشید که میز مناسبی برای قرار دادن کیک وجود داشته باشد تا در محل مناسب قرار دهید. بهتر است میز محکم و پایه بلند باشد. از قناد بخواهید تا ظرف زیبا و شکیلی برای زیر کیک در نظر بگیرد تا نیازی به استفاده از ظرف دیگری نباشد.
 •  قبل از مراجعه به قنادی و اقدام برای سفارش کیک حتما تعداد مهمان‌ها را مشخص کنید و متناسب با تعداد مهمان کیک را سفارش دهید. معمولا برای سفارش کیک برای هر نفر 150 الی 200 گرم کیک در نظر گرفته می‌شود. البته برای مشخص نمودن تعداد مهمان‌ها بایستی ظرفیت محضر عقد ارزان غرب تهران را بدانید و با توجه به تعداد وزن کیک را مشخص کنید. توجه داشته باشید که کیک را کمی بیشتر سفارش دهید تا برای خودتان هم کیک باقی بماند. معمولا در مراسم میزبان به دلیل شلوغی و پذیرایی از مهمانان نمی‌تواند از کیک میل کند. به همین دلیل کیک را کمی بیشتر سفارش دهید و به پرسنل نیز سفارش کنید تا برایتان کمی کیک کنار بگذارند.
 • اگر تعداد مهمانان شما در محضر عقد ارزان غرب تهران کم است و وزن کیک کم است توصیه می‌شود به جای اینکه یک کیک بزرگ و یک تکه سفارش دهید، یک کیک چند طبقه با طبقات کوچک سفارش دهید. کیک چند طبقه برای چنین مراسمی جلوه زیباتری دارد.
 • در مراسم عقد و عروسی معمولا کودکان دوست دارند تا هرچه زودتر کیک بریده شود و کیک بخورند. به همین دلیل ممکن است به کیک نزدیک شوند یا تزئینات آن را خراب کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم در هنگام سفارش کیک چند عدد کاپ کیک نیز سفارش دهید و تزئینات جذاب و کوچکی برای آنها انتخاب کنید تا بتواند نظر کودکان را به خود جلب کند.
 • در هنگام رزرو محضر عقد ارزان غرب تهران درباره نحوه برگزاری مراسم بریدن کیک و نحوه پذیرایی از مهمانان سوال کنید. زمان مشخص بریده شدن کیک را از مدیر مجموعه بپرسید تا بتوانید زمان دقیق را به قنادی اطلاع دهید. از کیفیت ظروف پذیرایی اطمینان حاصل کنید و تاکید کنید که حتما از ظروف زیبا و شکیل استفاده شود.
 • در هنگام سرو کیک اگر در فصل سرد سال هستید، همراه با کیک نوشیدنی گرم مانند چای یا نسکافه نیز سرو کنید. اگر در فصل گرم سال هستید می‌توانید با نوشیدنی‌های خنک مانند شربت یا آب میوه از مهمانان خود پذیرایی کنید. این موضوع را حتما به مدیر مجموعه محضر عقد اسپرلوس اطلاع دهید و بخواهید تا امکانات لازم را فراهم نماید. در برخی از سالن‌های عقد امکانات پذیرایی به طور کامل برای پذیرایی از مهمانان فراهم شده است و شما می‌توانید با مراجعه به محضر عقد اسپرلوس از خدمات و امکانات پذیرایی مطلع شوید و مطابق با سلیقه خود لوازم پذیرایی را انتخاب نمائید.
 • یکی دیگر از نکاتی که بسیاری از افراد فراموش می‌کنند فراهم نمودن جعبه یا ظرفی برای حمل کیک می‌باشد. برخی از مهمانان شاید نتوانند در مراسم کیک خود را میل کنند. به همین دلیل اگر ظرف یا جعبه تک نفره مخصوص فراهم کرده باشید مهمان شما می‌تواند کیک را با خود به منزل ببرد و میل کند. تعداد جعبه‌‌ها و ظروف را به تعداد تهیه کنید.
 • هزینه محضر عقد غرب تهران به امکانات و خدماتی که به شما ارائه می‌شود بستگی دارد. کیفیت برگزاری مراسم و پذیرایی از مهمانان، استفاده از بهترین ظروف و ارائه بهترین خدمات تعیین کننده میزان هزینه محضر عقد غرب تهران می‌باشد.
 • شیکترین-محضر-عقد-غرب-تهران-محضر-عقد-اسپرلوس

  شیکترین-محضر-عقد-غرب-تهران-محضر-عقد-اسپرلوس

  درباره نحوه اجرای مراسم بریدن کیک و آداب و رسوم خود با مسئول شیکترین محضر عقد غرب تهران صحبت کنید و آنها را از نحوه برگزاری مراسم مطلع کنید تا امکانات لازم را برای شما مهیا کنند.

در محضر عقد اسپرلوس بهترین امکانات و خدمات برای پذیرایی از مهمانان شما فراهم می‌باشد و پرسنل حرفه‌ای و مجرب مراسمی به یاد ماندنی و خاطره انگیز برای شما برگزار خواهند نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر محضر عقد غرب تهران

به آدرس وب سایت https://peyvandesperloos.com/ مراجعه نمائید.

شیکترین محضر عقد غرب تهران چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

 • از مهمترین ویژگی‌های محضر عقد خوب و مناسب دسترسی آسان و واقع بودن در محلی خلوت و کم تردد می‌باشد. محضر عقد باید در محلی واقع شده باشد که رفت و آمد برای مهمانان راحت باشد و از نقاط مختلف شهر دسترسی به آن امکان پذیر باشد.
 • نکته دیگر وجود پارکینگ اختصاصی است. وجود پارکینگ موجب می‌شود تا مهمانان برای پیدا کردن جای پارک دچار مشکل نشوند.
 • یکی از بارزترین ویژگی‌های محضر عقد دکوراسیون زیبا و مدرن می‌باشد. تزئینات اتاق عقد و نحوه چیدمان سفره عقد از جمله نکاتی است که بایستی در هنگام بازدید از محضر عقد مورد توجه قرار دهید.
 • ویژگی دیگر برخورد خوب و محترم پرسنل با مهمانان و مراجعه کنندگان می‌باشد. پرسنل بایستی ظاهری آراسته و مرتب داشته باشند.
 • از دیگر ویژگی‌های یک محضر عقد خوب نور مناسب و کافی درون سالن است. نور پردازی اتاق عقد و سفره عقد بایستی مناسب باشد. قسمتی که صندلی عروس و داماد قرار دارد بایستی نور بیشتری نسبت به سایر قسمت‌های اتاق داشته باشد تا در عکس و فیلم بیشتر جلوه کند.
 • رعایت نظافت و تهویه مناسب از دیگر نکاتی است که در هنگام مراجعه حضوری به محضر عقد بایستی مورد توجه قرار گیرد. سالن عقد باید دارای سیستم گرمایش و سرمایش مناسب باشد تا در فصول مختلف هوای داخل سالن مناسب و مطلوب باشد.
 • نکته دیگر ارائه امکانات پذیرایی به مهمانان می‌باشد. در برخی از محضرهای عقد شیرینی و نوشیدنی برای پذیرایی فراهم است و میزبان نیز می‌تواند به انتخاب خود نوع شیرینی و نوشیدنی را انتخاب نماید.
 • ویژگی مهم دیگر برخورداری از خدمات عکاسی و فیلم برداری می‌باشد. در برخی از محضرهای عقد شیک عکاس و فیلم بردار در محل حضور دارند و از مراسم شما عکس و فیلم تهیه می‌کنند. در محضر عقد اسپرلوس شما می‌توانید از فضای سبز مجموعه برای عکاسی و فیلم برداری استفاده نمائید و دیگر نیازی به آتیله نیست.

در هنگام انتخاب محضر عقد نکات ذکر شده را به دقت بررسی کنید و از کیفیت خدمات و امکانات مجموعه اطمینان حاصل نمائید. کیفیت مجموعه در بالا رفتن کیفیت مراسم عقد شما بسیار موثر خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *