اگر برای انتخاب محضر ازدواج سعادت آباد مردد هستید و دوست دارید مراسم عقد باشکوهی برگزار کنید، با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم درباره ویژگی­های شیکترین محضر ازدواج سعادت آباد صحبت کنیم و انتخاب را برایتان ساده­تر کنیم.

انتخاب محضر ازدواج امروزه به یکی از دشوارترین مراحل برنامه ریزی برای مراسم عقد تبدیل شده است و خانواده­ها و عروس و داماد نسبت به این موضوع بسیار حساس هستند. همه دوست دارند مراسم با شکوه و بی نظیر برگزار شود و همه چیز به بهترین نحو ممکن پیش برود. 

از آنجائیکه دفاتر ازدواج در مناسب­های خاص و روزهای عید بسیار شلوغ هستند و همه برای برگزاری جشن در این روز برنامه ریزی می­کنند، عروس و داماد باید از ماه­ها قبل برای رزرو محضر ازدواج اقدام کنند تا بتوانند در روز مورد نظر خود جشن عقد را برگزار کند.

برای بررسی امکانات و خدمات شیکترین محضر ازدواج سعادت آباد بهتر است به صورت حضوری به آنجا مراجعه نمائید و به تصاویر و اطلاعات موجود در سایت یا تعاریف دیگران بسنده نکنید. از تجربیات دوستان و آشنایان خود استفاده کنید و از آنها بخواهید تا تجربیات خود را برای شما تعریف کنند تا بتوانید مراسم عقد را به بهترین نحو ممکن برگزار نمائید. پیش از مراجعه سوالات مهمی که باید بپرسید را در برگه­ای یادداشت کنید و تمام نکات موجود در مورد یک محضر ازدواج خوب و شیک را یادداشت کنید. این سوالات می­تواند شامل موارد زیر باشد:

 • از کدام خیابان­ها و اتوبان­ها دسترسی به محضر امکان پذیر است؟
 • آیا محضر در خیابانی شلوغ و پر رفت و آمد واقع شده است؟
 • ورودی محضر چگونه است و آیا فضای سبز دارد؟ آیا می­توان در همان مکان عکس گرفت؟
 • آیا می­شود در حیاط و فضای باز مراسم را برگزار کرد؟
 • آیا عاقد انسان خوش رو و خوش رفتاری است؟
 • تزئینات و دکوراسیون اتاق عقد و نحوه چیدمان سفره عقد چگونه است؟
 • آیا از ظروف مدرن و شیک استفاده شده است؟
 • نور پردازی سالن مناسب است؟
 • امکانات پذیرایی برای مهمانان کامل است و غذا و شیرینی با کیفیتی سرو می­شود؟
 • پروتکل بهداشتی به طور کامل رعایت می­شود؟
 • آیا موسیقی زنده برای مراسم اجرا می­شود؟
 • هزینه محضر ازدواج سعادت آباد چقدر است؟
شیکترین-محضر-ازدواج-سعادت-آباد-محضر-ازدواج-اسپرلوس

شیکترین-محضر-ازدواج-سعادت-آباد-محضر-ازدواج-اسپرلوس

حال قصد داریم بدانیم برای یافتن جواب سوال خود، باید به چه نکاتی توجه کنیم.

سوال اول: از کدام خیابان­ها و اتوبان­ها دسترسی به محضر امکان پذیر است؟

آیا محضر در خیابانی شلوغ و پر رفت و آمد واقع شده است؟

 • برای پاسخ به این سوال در هنگام مراجعه به شیکترین محضر ازدواج سعادت آباد باید به مسیر رفت و آمد دقت داشته باشید. زمان بگیرید و ببینید در شرایط عادی چقدر زمان نیاز است تا به محضر عقد سعادت آباد برسید. آیا مسیر دیگری وجود دارد که دسترسی به محضر را ساده­تر کند؟ خیابان­های منتهی به محضر ازدواج را خوب بررسی کنید. اگر شیکترین محضر عقد سعادت آباد در خیابانی شلوغ و پر تردد واقع شده است باید برای روز عقد جوری برنامه ریزی کنید که به موقع برای مراسم حاضر شوید و این نکته را به مهمانان خود نیز یاد آوری کنید که زودتر حرکت کنند.
 • وجود پارکینگ اختصاصی می­تواند به حضور به موقع میزبان و مهمانان کمک بزرگی کند. اگر محضر عقد سعادت آباد دارای پارکینگ با ظرفیت کافی برای مهمانان باشد، دیگر نیاز نیست ساعت­ها در خیابان به دنبال جای پارک بگردند.

سوال دوم: ورودی محضر چگونه است و آیا فضای سبز دارد؟ آیا می­توان در همان مکان عکس گرفت

 • در هنگام ورود به شیکترین محضر عقد سعادت آباد خوب همه قسمت­ها را نگاه کنید. اول از حیاط شروع کنید و فضای سبز موجود را به دقت بررسی کنید. ببینید آیا فضای سبز و حیاط موجود محل مناسبی برای عکس برداری است یا خیر. اگر محیط بیرون از محضر را پسندیدید، از مدیر مجموعه سوال کنید که آیا امکان دارد که عکس­های روز عقد را در همان مکان بگیرید؟ آیا امکانات لازم برای عکاسی را دارند یا خیر. قبل از مراسم می­توانید عکس بگیرید یا بعد از آن؟ این­ها سوالاتی است که باید پرسیده شوند.

سوال سوم: آیا می­شود در حیاط و فضای باز مراسم عقد را برگزار کرد؟

 • اگر دوست دارید مراسم عقد خود را به گونه­ای خاص و به یاد ماندنی در فضای باز برگزار کنید حتما در مورد شرایط و امکانات موجود از مدیر مجموعه سوال کنید. اگر امکانات لازم برای برگزاری مراسم در فضای باز وجود داشت به تزئینات محل در نظر گرفته شده برای مراسم خوب دقت کنید. اگر برای تزئین از گل­های طبیعی و تورهای رنگ روشن استفاده شود فضای رویایی و چشم نوازی ایجاد می­شود که بی نظیر خواهد بود.

درباره امکانات موجود و اقداماتی که در زمان تغییر شرایط آب و هوایی در نظر گرفته اند نیز سوالات لازم را بپرسید. مثلا اگر در وسط مراسم باران یا برف ببارد آیا امکاناتی برای ادامه مراسم فراهم است یا خیر.

سوال چهارم: آیا عاقد انسان خوش رو و خوش رفتاری است؟

 • برای اینکه مراسم به نحو احسن و با رعایت کامل آداب و رسوم برگزار شود، همکاری عاقد و رفتار خوب او بسیار اهمیت دارد. اگر عاقد با حوصله و خوش برخورد باشد مهمانان و میزبان برای اجرای رسم و رسوم خود مشکلی نخواهند داشت و مراسم به زیبایی هر چه تمام­تر برگزار می­شود. همچنین عاقد باید ظاهری آراسته و شیک داشته باشد.

سوال پنجم: تزئینات و دکوراسیون اتاق عقد و نحوه چیدمان سفره عقد چگونه است؟

 • چیزی که در دکوراسیون اتاق عقد باید مورد توجه قرار گیرد، نحوه تزئینات محل نشستن عروس و داماد، تزئینات روی دیوار، تزئینات و چیدمان سفره عقد می­باشد. بهترین دکور، دکوری است که در عین سادگی، شیک و مدرن باشد و هارمونی رنگ در آن رعایت شده باشد. تزئینات نباید شلوغ و پر زرق و برق باشد. استفاده از گل­های طبیعی به همراه شمع­های زیبا در سفره عقد می­تواند زیبایی اتاق عقد را دو چندان نماید. اگر دوست داشتید می­توانید نوع گل­ها و رنگ ­آنها را به سلیقه خود انتخاب کنید. فقط دقت کنید که رنگ گل­ها با رنگ وسایلی که در سفره و اتاق وجود دارد همخوانی داشته باشد.

سوال ششم: آیا از ظروف مدرن و شیک استفاده شده است؟

 • به ظروفی که در سفره عقد قرار دارند دقت کنید. امروزه ظروف کریستال جلوه بسیار زیباتری در چیدمان سفره عقد دارند. از مدیریت مجموعه سوال کنید که آیا از ظروف دیگری در چیدمان سفره استفاده می­کنند و ظروف دیگری دارند یا خیر. در صورتی که ظروف دیگری وجود داشت آنها را مشاهده کنید و یا بخواهید تا عکس آنها را به شما نشان بدهند. سپس با توجه به سلیقه خود ظروف دلخواه تان را انتخاب کنید.

سوال ششم: نور پردازی سالن مناسب است؟

 • در شیکترین محضر عقد سعادت آباد به نور پردازی اتاق عقد و میزان نوری که به محل نشستن عروس و داماد و سفره عقد می­تابد دقت کنید. محلی که عروس و داماد در آنجا می­نشینند باید از سایر قسمت­های اتاق روشن­تر باشد تا بیشتر جلوه نماید و همچنین سفره عقد باید نور پردازی مناسبی داشته باشد تا خاص جلوه نماید و زیبایی سفره بیشتر به چشم بیاید.

سوال هفتم: امکانات پذیرایی برای مهمانان کامل است و غذا و شیرینی با کیفیتی سرو می­شود؟

 • از مدیریت محضر عقد بپرسید که برای پذیرایی از مهمانان چه نوع شیرینی و نوشیدنی سرو می­کنند و اگر قصد دارید مهمانان را برای بعد از مراسم عقد به صرف شام دعوت کنید، درباره امکانات و خدمات لازم برای تهیه غذا و نحوه سرو آن نیز سوالات لازم را بپرسید. حتما بخواهید تا منو غذا، دسر و نوشیدنی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید تمام موارد لازم برای پذیرایی را انتخاب کنید. اگر امکان داشت حتما بخواهید تا نمونه غذا برای شما بیاورند تا بتوانید از کیفیت و طعم غذا خاطر جمع شوید.

و نکته مهم اینکه قبل از اینکه برای انتخاب محضر عقد اقدام کنید، حتما تعداد کل مهمانانی که برای روز مراسم دعوت خواهید کرد را مشخص کنید و محضر عقد را با توجه به تعداد مهمانان خود انتخاب کنید.

 • محضر عقد اسپرلوس با بیش از 20 سال سابقه مدیریت سالن عقد و مراسم عقد و نامزدی، با حداکثر 120 نفر ظرفیت، آماده پذیرایی از مهمانان شما و برگزاری مراسمی به یاد ماندنی برای شما عزیزان جوان می­باشد. برای اطلاع از نحوه ارائه خدمات و امکانات موجود در محضر عقد به وب سایت محضر عقد اسپرلوس به آدرس زیر مراجعه نمائید و از گالری تصاویر دیدن فرمائید.

https://peyvandesperloos.com/

 • از دیگر امکانات موجود در محضر عقد اسپرلوس می­توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • ظروف کریستال به کار رفته در سفره عقد با مدرن ترین تزئینات و گل آرایی
 • صندلی­های لاکچری و آبکاری شده
 • ظروف چینی هتلی مخصوص پذیرایی از مهمانان
 • عکاس و فیلم بردار متخصص و کار بلد به منظور ثبت لحظات خاطره انگیز مراسم عقد
 • تجهیزات مدرن نور پردازی و ایجاد افکت نوری با ریتم موزیک
 • گل آرایی مجلل و شیک با استفاده از گل­های زیبا و طبیعی
 • چیدمان شمع از ورودی تا جایگاه مخصوص عروس و داماد
 • برنامه های در نظر گرفته شده هیجان انگیز مانند آتش بازی و …
 • سرو غذا، شیرینی و نوشیدنی با کیفیت عالی
 • دسترسی راحت و آسان از طریق اتوبان­های همت، نیایش، باکری و ستاری
 • پارکینگ مخصوص عروس و داماد و مهمانان

سوال هشتم: پروتکل بهداشتی به طور کامل رعایت می­شود؟

 • برای اینکه از رعایت اصول بهداشتی اطمینان حاصل کنید از مدیریت بخواهید تا اجازه دهد از سالن و آشپزخانه دیدن کنید. همچنین دقت کنید که تهویه هوای سالن به خوبی انجام شود و هوای داخل سالن به طور مرتب در جریان باشد. مخصوصا در شرایط کنونی و با وجود بیماری واگیر کرونا تهویه سالن و اتاق عقد از اهمیت بالایی برخوردار است. و نکته دیگر سیستم گرمایش و سرمایش سالن می­باشد. سالن بایستی با توجه به فصل و گرمی و سردی هوا، دمای متعادلی داشته باشد تا مهمانان اذیت نشوند.
شیکترین-محضر-عقد-سعادت-آباد-محضر-عقد-اسپرلوس

شیکترین-محضر-عقد-سعادت-آباد-محضر-عقد-اسپرلوس

سوال نهم: آیا موسیقی زنده برای مراسم اجرا می­شود؟

 • امروزه در بیشتر محضرهای ازدواج نوازنده و خواننده حرفه­ای حضور دارند و مجلس شما را دو چندان شادتر و هیجان انگیزتر می­نمایند. عروس و داماد نیز می­توانند موزیک مورد علاقه خود را درخواست کنند و خاطره بسازند. موزیک شاد بخش جدا نشدنی مراسم بزم و شادی می­باشد.

سوال دهم: هزینه محضر ازدواج سعادت آباد چقدر است؟

هزینه مراسم عقد به تعداد مهمانان و امکاناتی که برای مراسم شما در نظر گرفته می­شود بستگی دارد. هزینه محضر ازدواج سعادت آباد بر عهده خانواده عروس می­باشد اما در برخی از رسوم خانوادگی خانواده داماد یا خود داماد در پرداخت هزینه مراسم عقد مشارکت می­نمایند تا تمام فشار هزینه مراسم بر دوش خانواده عروس نیفتد.

بسیار پسندیده است که عروس و داماد مراسم ساده­تری برگزار نمایند و زندگی مشترک خود را راحت­تر آغاز نمایند تا خانواده­ها برای پرداخت هزینه مراسم و جشن عقد، به مشکل مالی بر نخورند.

پس از اینکه محضر ازدواج را رزرو نمودید بایستی برای روز عقد آماده شوید. خرید لباس، رزرو سالن آرایش، خرید حلقه و … اما از همه مهمتر آماده نمودن مدارک لازم برای روز عقد و ثبت عقد می­باشد. یکی از مهمترین مدارک برگه جواب آزمایش پیش از ازدواج می­باشد. بهتر است یک ماه قبل از تاریخ عقد شناسنامه و یک قطعه عکس را با خود به محضر عقد مورد نظرتان ببرید و معرفی نامه آزمایشگاه بگیرید و سپس برای انجام آزمایش پیش از ازدواج به آزمایشگاه معرفی شده بروید.

آزمایش­های پیش از ازدواج شامل آزمایش خون و آزمایش ادرار می­باشد که برای تشخیص بیماری­های کم خونی و تالاسمی و تشخیص عدم اعتیاد و بیماری­های مقاربتی انجام می­شود. در صورتیکه عروس و داماد فامیل نزدیک باشند بایستی حتما برای انجام آزمایش ژنتیک نیز اقدام نمایند تا در آینده مشکلی برای فرزندانشان پیش نیاید.

 • مدارک دیگری که برای ثبت عقد لازم هستند عبارتند از:
 • اصل شناسنامه عروس و داماد به همراه یک عدد فتوکپی از صفحه اول
 • اصل کارت ملی عروس و داماد و فتوکپی پشت و روی کارت
 • دو عدد عکس 3 در 4
 • اصل شناسنامه پدر عروس صورتیکه پدر وی در قید حیات باشد
 • اگر پدر عروس در قید حیات نباشد، ارائه گواهی فوت پدر مورد نیاز است
 • در صورتیکه عروس برای بار دوم ازدواج می­نماید، ارائه طلاق نامه یا گواهی فوت همسر سابق مورد نیاز است
 • برگه جواب آزمایش پیش از ازدواج
 • 3 نفر شاهد بالغ که بایستی اصل شناسنامه خود را به همراه داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *