اگر به روزهای شروع زندگی مشترک خود نزدیک هستید و یافتن دفتر عقد غرب تهران ذهن شما را درگیر کرده است و دچار استرس شده­اید که کجا و چه دفتری انتخاب کنید با ما همراه باشید.

برخی از زوجین جوان دوست دارند فقط برای خوانده شدن خطبه عقد به دفتر عقد بروند و تصمیم می­­گیرند در روز عروسی جشنی مفصل برگزار کنند و هنگام حضور در دفتر عقد تنها بزرگان فامیل را دعوت می­کنند. اما برخی دیگر دوست دارند مراسم عقد را باشکوه برگزار کنند و پس از جاری شدن خطبه عقد، در دفتر عقد مراسمی به یادماندنی برگزار کنند و از مهمانان خود پذیرایی کنند تا جشنی زیبا و مفصل برگزار شود. معمولا بعد از جاری شدن خطبه عقد مهمانان را به صرف شام دعوت می­نمایند که ممکن است تالاری رزرو کنند و یا از امکانات دفتر عقد استفاده نمایند.

در اینجا قصد داریم نکاتی درباره انتخاب بهترین دفتر عقد غرب تهران یادآور شویم تا شما را در انتخاب دفتر عقد مورد پسندتان یاری کرده باشیم. بهتر است خودتان حضوری به دفاتر عقد مراجعه کنید و هنگام مراجعه نکات زیر را در نظر داشته باشید. از مسیر رفت و آمد تا دکوراسیون و هزینه دفتر عقد غرب تهران را مورد توجه قرار دهید.

 • موقعیت جغرافیایی دفتر عقد

ابتدا هنگام مراجعه به دفتر عقد مسافت رفت و آمد و مسیرها را بررسی کنید. فاصله دفتر تا خانه و همچنین اگر قصد دارید قبل از حضور در دفتر عقد به آرایشگاه بروید، فاصله آرایشگاه تا دفتر را حتما چک کنید. راه نباید به قدری طولانی و خسته کننده باشد که شما با حالتی کلافه و آشفته در دفتر حضور پیدا کنید. پس نکته اول در نظر داشتن مکان دفتر عقد می­باشد.

همچنین دقت کنید که دفتر در خیابانی شلوغ و پر سر و صدا واقع نشده باشد. هنگامی که فیلم بردار لحظه جاری شدن خطبه عقد را ضبط می­کند قشنگ نیست که صدای بوق و شلوغی در فیلم شنیده شود.

 •  پارکینگ

دقت کنید که دفتر عقد غرب تهران پارکینگ اختصاصی با ظرفیت بالا برای مهمانان شما داشته باشد. پیدا کردن پارکینگ برای عروس و داماد و خانواده­ها و مهمانان همیشه مشکل ساز بوده است. به همین دلیل وجود پارکینگ اختصاصی از ویژگی­های مثبت یک دفتر عقد خوب می­باشد.   

 • چیدمان سالن و سفره عقد

سفره عقد یکی از ملزومات مراسم عقد است و برخی از دفاتر عقد اتاق عقدی مهیا نموده­اند که از دکوراسیونی جذاب و شیک برخوردار است. دکوراسیون اتاق عقد و چیدمان سفره عقد یکی از مسائلی است که برای عروس و داماد از اهمیت بالایی برخوردار است و عکس و فیلم را بسیار زیباتر می­کند. وجود سفره عقد در دفتر عقد از دیگر ویژگی­های شیکترین دفتر عقد غرب تهران می­باشد.

نکته دیگر چیدمان سفره عقد است. برخی زوجین چیدمان سنتی را می­پسندند. مانند استفاده از ظروف سنتی، سفالی و مسی و از این قبیل. برخی دیگر چیدمان لاکچری و استفاده از ظروف و تزئینات امروزی را دوست دارند. ممکن است دفتر عقد تنها یه مدل چیدمان داشته باشد و این امکان وجود دارد که در برخی از دفاتر چیدمان سفره عقد را طبق سلیقه و خواسته شما تغییر دهند.

استفاده از تزئینات خاص و زیبا در دکوراسیون اتاق عقد بسیار مهم است. یک دفتر عقد شیک و زیبا بایستی از به روز ترین تزئینات و وسایل برای تزئین اتاق عقد استفاده کند. دفتر عقد اسپرلوس پیوند ماندگار در دکوراسیون اتاق عقد خود از گل­های طبیعی برای گل آرایی سفره و اتاق استفاده می­کند که صحنه چشم نوازی خلق می­کند. وجود گل­های طبیعی و انرژی خاص گل­ها به مراسم شما شکوه و جلوه زیبایی خواهد بخشید.

دقت کنید که شمع آرایی با ظرافت انجام شده باشد. شمع­ها همیشه در عکس بسیار جلوه می­کنند و عکس­های تان را زیباتر می­کنند.

محلی که عروس و داماد می­نشینند باید تزئینات بیشتری داشته باشد و جلوه خاص­تری نسبت به کل سالن داشته باشد. صندلی­ها و دکور پشت آن را به دقت بررسی کنید. قیمت دفتر عقد غرب تهران با توجه به دکوراسیون و تزئینات بکار رفته متغیر خواهد بود.

اسپرلوس: دفتر عقد ارزان غرب تهران

 • نور پردازی مناسب

نورپردازی از دیگر نکاتی است که در بهترین دفتر عقد غرب تهران بایستی با دقت انجام شده باشد. نور پردازی خوب جلوه سالن و سفره عقد را زیباتر می­کند. توجه داشته باشید که نور پردازی محل قرار گرفتن عروس و داماد از اهمیت بالایی برخوردار است و بایستی نسبت که دیگر قسمت­ها از نور بیشتری برخوردار باشد تا نمایی جذاب و خاص ایجاد کند و عکس­ها واضح و خوب بیفتد.

اگر قرار نیست به آتلیه بروید حتما به این نکته توجه کنید تا عکس­هایی زیبا داشته باشید و با دیدن عکس­ها خاطرات روز جشن برایتان خوش آیند باشد و یادآور لحظات باشکوه یکی شدنتان باشد.

 • عاقد

هنگام مراجعه به دفتر عقد غرب تهران دقت کنید که عاقد فردی خوش برخورد و با حوصله باشد. بد رفتاری و بی حوصلگی عاقد ممکن است انرژی منفی را به شما و مهمانانتان منتقل کند و مراسم را خراب کند. پس درمورد عاقد پرس و جو کنید و از خصوصیات اخلاقی او سوالاتی بپرسید تا در مورد اخلاق و رفتارش خاطر جمع باشید.

 • موسیقی

از دیگر امکاناتی که در برخی از دفاتر عقد وجود دارد اجرای موسیقی و حضور خواننده در مراسم عقد می­باشد. قطعا موسیقی از اصلی­ترین و انرژی بخش ترین بخش­های هر مراسم بزم و شادی می­باشد و اگر نباشد قطعا کمبود آن را حس خواهید کرد. با حضور خواننده در مراسم می­توانید آهنگ­هایی که با همسر خود خاطره دارید را درخواست کنید و مراسم عقدتان را به یادماندنی­تر کنید.

 • ظرفیت حضور مهمانان

اگر قصد دارید مهمانان زیادی را برای مراسم عقد دعوت کنید به ظرفیت سالن دقت کنید و دفتر عقدی انتخاب کنید که از ظرفیت بالا برخوردار باشد تا بتوانید هر فردی را که دوست داشتید دعوت کنید و ناچار به گزینش بین دوستان و آشنایان نشوید.

 • اتاق انتظار

شیکترین دفتر عقد غرب تهران بایستی اتاق انتظار داشته باشد تا درصورتیکه مراسم عقد قبل از شما تمام نشده بود، جایی باشد که بتوانید در آرامش منتظر بمانید تا مراسم آنها تمام شود و شما را خسته و کلافه نکند.

 • امکانات پذیرایی از مهمانان

اگر دوست دارید در مراسم عقدتان از مهمانان پذیرایی شود، دفتر عقدی را انتخاب کنید که امکان پذیرایی از مهمانان را داشته باشد. در برخی از دفاتر عقد با کیک و شیرینی و نوشیدنی از مهمانان پذیرایی می­شود. اگر مایل باشد که شیرینی و کیک را خودتان تهیه کنید حتما به دفتر اطلاع دهید.

از دیگر امکانات بهترین دفتر ازدواج غرب تهران سرو میان وعده و شام می­باشد. اگر عروس و داماد بخواهند مهمانان را برای شام دعوت کنند، این یک ویژگی جذاب است که دفتر عقد این امکان را داشته باشد که برای مهمانان غذا تهیه کند و بتواند از مهمانان پذیرایی کند.

دفتر عقد اسپرلوس پیوند ماندگار: بهترین دفتر عقد غرب تهران

هنگام مراجعه حضوری کیفیت غذا را مورد توجه قرار دهید و اگر امکان داشت غذا را تست کنید. از ظاهر و رفتار پرسنل نیز غافل نشوید. پرسنل بایستی ظاهری آراسته و رفتاری مودبانه داشته باشند. همگی این موارد در کیفیت برگزاری مراسم شما تاثیرگزار خواهند بود.

نمونه شیکترین دفتر عقد غرب تهران، دفتر عقد اسپرلوس پیوند ماندگار می­باشد که با فراهم نمودن محیطی جذاب و زیبا، مراسمی با شکوه برای دختران و پسران جوان برگزار خواهد نمود. این مجموعه از مناسب­ترین قیمت دفتر عقد غرب تهران برخوردار است و به منظور سهل نمودن امر ازدواج برای جوانان در تلاش است تا با بهترین امکانات و کمترین هزینه­ها رویای هر جوانی را محقق سازد.

وجود پارکینگ اختصاصی برای مهمانان و فراهم بودن شرایط رفت و آمد برای سالمندان و معلولین گرامی از ویژگی­های بارز این دفتر عقد می­باشد. وب سایت دفتر اسپرلوس پیوند ماندگار https://peyvandesperloos.com/.

 • هزینه دفتر عقد

هزینه دفتر عقد غرب تهران و امکاناتی که برایتان فراهم می­کنند را سوال کنید. هزینه ثبت عقد در تمام دفاتر عقد ثابت است ولی هزینه امکانات نسبت درخواست­های شما متغیر خواهد بود. قیمت دفتر عقد غرب تهران توسط سازمان ثبت اسناد تعیین شده است. خانواده­ها می­توانند هزینه مراسم عقد را بین خود قسمت کنند تا عروس و داماد یا یکی از خانواده­ها تمام هزینه­ها را بردوش نکشد. قبل از انتخاب دفتر عقد هزینه­ها را بررسی کنید و قیمت­ها را مقایسه کنید و بودجه خود و هزینه خریدهای عقد را نیز مد نظر قرار دهید. سپس دفتر عقد را انتخاب و رزرو کنید.

دفتر عقد اسپرلوس پیوند ماندگار: دفتر عقد ارزان غرب تهران

 • تاریخ عقد

قبل از مراجعه به شیکترین دفتر عقد غرب تهران تاریخ عقد خود را تعیین کنید. اگر می­خواهید روز خاصی عقدتان خوانده شود و مناسب خاصی مد نظرتان است باید خیلی زودتر دست به انتخاب دفتر عقد بزنید و از ماه­ها قبل روز مورد نظرتان را رزرو کنید. برخی از عروس و دامادها دوست دارند روز عقدشان مصادف با تاریخ آشنایی یا روز تولدشان باشد. پس بهتر است به موقع دست به کار شوید.

 • مهریه

مهریه از سالیان دور در فرهنگ ما وجود داشته است. تعیین مهریه بر عهده خانواده عروس می­باشد و خانواده داماد با پذیرش میزان مهریه موافقت خود برای صورت گرفتن ازدواج را اعلام می­کند. خانواده­ها میبایست از قبل در مورد مهریه توافقات لازم را انجام داده باشند تا در مراسم و هنگام جاری شدن خطبه عقد مشکلی پیش نیاید. برخی از خانواده­ها قبل از اینکه میزان مهریه قطعی شده باشد در دفتر حضور می­یابند و هنگام خوانده شدن عقد با مخالفت و ابراز ناراحتی مراسم را خراب می­کنند. که این مساله برای دختر و پسر بسیار ناخوشایند است.

بهترین-دفتر-عقد-غرب-تهران-دفتر-عقد-اسپرلوس

بهترین-دفتر-عقد-غرب-تهران-دفتر-عقد-اسپرلوس

چه مدارکی برای ثبت عقد نیاز دارید

مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • اصل شناسنامه دختر و پسر
 • دو عدد کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه
 • اگر خانم یا آقا برای ازدواج مجدد اقدام می­کنند، همراه داشتن طلاق نامه یا گواهی فوت همسر سابق الزامی است
 • دو قطعه عکس دختر و پسر
 • کارت ملی دختر و پسر و یک عدد کپی از پشت و روی کارت ملی
 • اصل شناسنامه پدر دختر
 • اگر پدر دختر فوت کرده باشد دختر باید گواهی فوت وی را به محضر ارائه دهد.
 • اگر پدر با ازدواج دختر مخالف باشد و یه به هر دلیلی نتواند در دفتر حاضر شود، دختر بایستی با مراجعه به دادگاه تقاضای اجازه ازدواج نموده و مجوز ازدواج را از سوی دادگاه دریافت کند و آن را به دفترخانه ببرد.
 • برگه جواب آزمایش ازدواج
 • رسید پرداختی هزینه ثبت عقد.
 • 3 نفر شاهد بالغ همراه با مدارک معتبر

ارائه برگه آزمایش هنگام مراجعه به دفتر عقد الزامی است و یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز برای ثبت عقد می­باشد. آزمایش پیش از ازدواج به منظور پیشگیری از برزو مشکلات احتمالی برای زوجین در آینده می باشد.

آزمایش­های پیش از ازدواج شامل:

 • آزمایش تالاسمی و هموفیلی برای دختر و پسر
 • آزمایش اعتیاد برای هر دو نفر
 • آزمایش بیماری­های مقاربتی در پسر
 • تزریق واکسن کزاز برای دختر
 • شرکت در کلاس مشاوره تنظیم خانواده برای هر دو نفر.

این کلاس­ها قبل از ازدواج الزامی هستند. موضوعاتی که در این کلاس­ها مطرح می­شوند در مورد مسائل عاطفی و مسائل مربوط به رابطه جنسی و راه­های جلوگیری از بارداری می­باشند که به منظور ایجاد شناخت حالات روحی و نیازهای طرف مقابل، رفع مشکلات رفتاری و خشونت در میان زوجین و ایجاد ارتباطی خوب بین زوجین برگزار می­شود. در این کلاس به ازدواج آگاهانه و از قبل برنامه ریزی شده تاکید می­شود تا از طلاق­های زود هنگام جلوگیری شود.

برگه جواب آزمایش بایستی متعلق به همان شهری باشد که دفتر عقد آنجاست. برگه آزمایش یک شهر برای شهر دیگر دارای اعتبار نمی­باشد. تنها اگر دفتر عقد معرفی نامه­ای برای آن شهر صادر کند، می­توان در شهری دیگر آزمایش ازدواج را انجام داد. برگه آزمایش 30 روز معتبر می­باشد و باید در این یک ماه عقد ثبت گردد.

پس از آماده نمودن مدارک مورد نیاز برای ثبت عقد و رزرو دفتر عقد غرب تهران، خریدهای لازم برای روز عقد را انجام دهید و خود را برای روز بزرگ آماده کنید. هزینه دفتر عقد غرب تهران را در برخی از شهرها و برخی رسوم خانواده عروس متقبل می­شود. در برخی از شهرها خانواده­ها با هم توافق می­کنند تا هزینه را نصف کنند تا هیچ یک از خانواده­های عروس و داماد دچار مشکل نشوند. این رسم و سنت پسندیده بایستی در همه جا رواج پیدا کند تا دختران و پسران جوان بابت ازدواج و هزینه­های ازدواج دلواپس نباشند.

دفتر عقد اسپرلوس پیوند ماندگار نمونه بی نظیر دفتر عقد ارزان غرب تهران می­باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *