برای شروع پیمانی مشترک، اولین کار انتخاب دفتر ازدواج است. اگر بدنبال انتخاب دفتر ازدواج غرب تهران هستید و نکات لازم برای انتخاب دفتر ازدواج را بطور کامل نمی­دانید، اینکه چه نوع دفتر ازدواجی انتخاب نمائید و چه مدارکی را برای ثبت عقد فراهم کنید، با ما همراه باشید.

مسلما خاطرات روز عقد، یکی از به یاد ماندنی­ترین و شیرین­ترین خاطرات زندگی هر شخصی خواهد بود. در نتیجه انتخاب یک دفتر ازدواج شیک و فضایی چشم نواز برای عکاسی و ثبت زیباترین خاطرات در روز شروع پیمان مشترک، برای هر زوجی از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. انتخاب دفتر ازدواج به یکی از دغدغه ­های خانواده ­ها و دختران و پسران جوان تبدیل شده است و امکانات و شیک بودن دفتر ازدواج برایشان بسیار مهم است. هر تازه عروسی در خیالات خود مراسم عقد و ازدواج باشکوهی را تصور می­کند و دوست دارد این اتفاق، که فقط یکبار در زندگی رخ می­دهد باشکوه و زیبایی هر چه تمام تر برگزار شود.

ویژگی­های دفتر ازدواج خوب و شیک

 • مکان دفتر ازدواج

اگر قصد مراجعه به دفتر ازدواج غرب تهران را دارید، بایستی موقعیت جغرافیایی و دسترسی به دفتر ازدواج را مورد بررسی قرار دهید. مسیر رفت و آمد، فاصله دفتر تا سالن زیبایی و سهولت آمد و رفت مهمانان دعوت شده برای عقد را در نظر داشته باشید. بهتر است دفتر ازدواج به سالن زیبایی و یا محل سکونت­تان نزدیک باشد تا از استرس و فشارهای عصبی کاسته شود. همچنین فضای دفتر بایستی ساکت و آرام باشد تا مراسم در آرامش و به دور از شلوغی و سر و صدا برگزار شود و عروس و داماد در مهمترین روز زندگی خود دچار استرس و اضطراب نشوند و مراسم آرام و به یاد ماندنی را تجربه نمایند.

 • دکوراسیون اتاق عقد

از دیگر ویژگی­های بهترین دفتر ازدواج غرب تهران امکانات موجود در دفتر عقد می­باشد. یک دفتر ازدواج شیک، بایستی دکوراسیون داخلی اتاق عقد را با دیزاین و تزئینات شیک و زیبا، با نورپردازی مناسب و کافی برای مراسم مهیا نماید و با مد روز هماهنگ باشد. از جمله شیک ترین دفتر ازدواج غرب تهران، می­توان به دفتر ازدواج اسپرلوس اشاره نمود که برای زوج­های جوانی که قصد دارند مراسم عقد خاطره انگیز و بی نظیری برگزار نمایند، بهترین انتخاب می­باشد.

همانطور که می­دانیم برای عروس و داماد دکوراسیون اتاق عقد و دیزاین سفره عقد از اهمیت بالایی برخوردار است. پس هنگام انتخاب دفتر ازدواج حتما از داخل اتاق عقد بازدید کنید و به دکوراسیون و چیدمان سفره عقد توجه نمائید. برخی از زوجین چیدمان سنتی را می­پسندند و برخی دیگر دوست دارند سفره عقد چیدمانی لاکچری داشته باشد. به رنگ­های بکار برده شده در دکوراسیون توجه نمائید. گل­ها و ظروفی که در سفره عقد مورد استفاده قرار گرفته اند، شمع آرایی و بادکنک آرایی اتاق را به دقت بررسی کنید. فضای بیرونی، ورودی و محیط حضور مهمانان را به دقت مورد توجه قرار دهید. بهتر است خودتان بصورت حضوری به دفتر ازدواج بروید تا در آینده با دیدن عکس­ها و فیلم­های عقد از هماهنگ نبودن دکوراسیون با سلیقه تان رنجیده خاطر نشوید.

در برخی از دفاتر ازدواج گل آرایی با استفاده از گل­های طبیعی انجام می­شود که زیبایی خیره کننده­ای به دکوراسیون اتاق عقد می­بخشد. می­توانید نوع گل و ترکیب رنگ را طبق سلیقه خود سفارش دهید و تم دلخواه­تان را بسازید.

 همچنین اگر قصد دارید از مراسم عکسبرداری و فیلم برداری کنید به نورپردازی و روشنایی اتاق عقد دقت داشته باشد. اگر دفتر ازدواج از امکاناتی نظیر نورپردازی رنگی یا استفاده از دود برخوردار باشد، جلوه فوق العاده­ای به عکس­ها و فیلم­های مراسم خواهد داد. محلی که عروس و داماد می­نشینند و سفر عقد بایستی کاملا روشن باشد و نور پردازی حرفه­ای انجام شده باشد تا عکس­های باکیفیتی خلق شوند. در ضمن از قبل با عکاس و فیلم بردار تاریخ روز عقد را هماهنگ کنید و جزئیات عکاسی را با آنها بررسی کنید تا عکس­ها و فیلم­ها همانطور که مد نظر شماست باشد.

از جمله آپشن­های بهترین دفتر ازدواج غرب تهران می­توان به اجرای زنده موسیقی و حضور نوازنده و خواننده در مراسم عقد اشاره نمود. زوجین می­توانند آهنگ مورد علاقه خود را به خواننده بگویند و مراسم عقد خود را رمانتیک­تر و دلنشین­تر نمایند. مسلما موسیقی بخش مهمی از مجالس بزم و شادی می­باشد.

اسپرلوس: شیک ترین دفتر ازدواج غرب تهران

پذیرایی از مهمانان

نکته دیگر اینکه از امکانات لازم برای حضور مهمانان و پذیرایی به نحو احسن در دفتر ازدواج فراهم باشد و در صورتی که پذیرایی توسط پرسنل انجام شود، رفتار پرسنل و ظاهر ایشان مناسب و مرتب باشد. معمولا در دفاتر ازدواج امکانات پذیرایی از مهمانان مانند کیک و شیرینی، نوشیدنی و در برخی دفاتر میان وعده برای مهمانان تدارک دیده شده است. اگر زوجین تصمیم داشته باشند تا موارد پذیرایی را خود از جایی دیگر تهیه کنند، می­توانند با دفتر در میان بگذارند و تنها از خدمات پرسنل استفاده نمایند.

دفتر-ازدواج-ارزان-غرب-تهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

دفتر-ازدواج-ارزان-غرب-تهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

اسپرلوس: دفتر ازدواج ارزان غرب تهران

برخی از زوجین دوست دارند بعد از خوانده شدن خطبه عقد، به مهمانان شام بدهند. ممکن است بخواهند بیرون از دفتر ازدواج جایی را از قبل برای صرف شام رزرو کرده باشند و اگر تمایل داشته باشند که در همان دفتر ازدواج از مهمانان خود پذیرایی کنند، بایستی دفتر ازدواجی انتخاب نمایند که از امکانات و فضای لازم برای سرو شام برخوردار باشد. منوی غذاها را به دقت مطالعه کنید و در صورت امکان حتما غذا را تست کنید و کیفیت غذا را مورد توجه قرار دهید.

نکاتی که قبل از رزرو دفتر ازدواج باید در نظر داشته باشید

 

 • انتخاب تاریخ عقد

اگر دوست دارید تاریخ عقدتان روز خاصی باشد، مثلا مصادف با مناسبی خاص یا اعیاد باشد و یا با تاریخ تولد یکی از زوجین همزمان باشد، بایستی برای رزور تاریخ مورد نظرتان چند ماه قبل­تر به دفتر خانه مراجعه کنید. ساعت عقد را مشخص کنید و تعداد مهمانان را اطلاع دهید و هر چه برای مراسم در نظر گرفته­اید را همان روز یا بعدا به دفتر بگویید.

 • تعیین مهریه

سنت مهریه از قدیم الایام در فرهنگ ما وجود داشته است و تا به امروز نیز ادامه دارد. مهریه حق و حقوق مالی می­باشد که به موجب عقد و ازدواج به خانم تعلق می­گیرد. مهریه از سوی خانواده عروس تعیین می­گردد و پس از عقد، داماد موظف است هرگاه که خانم مهریه را طلب نمود، همان مقدار تعیین شده را پرداخت کند.

بهتر است دو خانواده از قبل در مورد میزان مهریه با هم صحبت کنند و به توافق برسند تا در روز عقد و در دفتر ازدواج ناراحتی و مشکلی در این خصوص بوجود نیاید.

هزینه ­های دفاتر ازدواج

هزینه دفتر ازدواج غرب تهران به میزان امکاناتی که برای برگزاری مراسم عقد برای زوجین در فراهم می­شود، متفاوت خواهد بود.  سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور نرخ مصوبی برای دفاتر ازدواج تعیین نموده است که بایستی هر دو خانواده پرداخت نمایند. در برخی از شهرها، طبق به رسم و رسوم موجود، تمام هزینه­های عقد بر عهده خانواده عروس است و هزینه­های عروسی بر عهده خانواده داماد. اما در برخی از شهرها نیز، به منظور اینکه بار هزینه­ها بر دوش خانواده­ها سنگینی نکند، تمامی هزینه­های عقد و عروسی را بین دو خانواده تقسیم می­کنند که سنت بسیار پسندیده­ای است. با توجه به شرایط سخت مالی که امروزه گریبان گیر بیشتر خانواده­ها شده است، یافتن دفتر ازدواج ارزان غرب تهران برای خانواده­ها و زوجین از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب می­شود تا عروس و داماد با آرامش خاطر مراسم عقد خود را برگزار نمایند و هزینه­های سنگینی را متحمل نشوند.

دفتر ازدواج اسپرلوس: دفتر ازدواج ارزان غرب تهران

توجه داشته باشید پیش از آنکه به دفتر ازدواج بروید و روز عقد را رزرو کنید، بهتر است از چندین دفتر، هزینه دفتر ازدواج غرب تهران را سوال نمائید. سپس بودجه­ای که برای مراسم و خرید­های لازم برای روز عقد درنظر گرفته­اید را به دقت بررسی کنید و در نهایت دفتر ازدواج مناسب را انتخاب نمائید.

مدارکی که در روز عقد مورد نیاز است

مدارک مورد نیاز برای ثبت عقد شامل:

 • اصل شناسنامه آقا و خانم و دو عدد کپی از صفحه اول و دوم شناسنامه( در صورتیکه خانم یا آقا برای ازدواج مجدد اقدام می­کنند، ارائه طلاق نامه یا گواهی فوت همسر سابق الزامی است)،
 • دو قطعه عکس،
 • اصل و کپی کارت ملی خانم و آقا،
 • اصل شناسنامه پدر خانم( درصورتیکه پدر دختر در قید حیات نباشد و یا به هر دلیلی توانایی حضور در دفتر ازدواج را نداشته باشد، مجوزی از سوی دادگاه برای ازدواج دختر صادر می­شود) می­باشد.
 • در صورتیکه پدر برای ازدواج رضایت نداشته باشد و در دفتر حاضر نشود، دختر بایستی به دادگاه مراجعه کند و تقاضای اجازه ازدواج نماید و مجوز صادر شده از سوی دادگاه را به دفترخانه ببرد.
 • برگه جواب آزمایش که در ادامه توضیحات لازم را خواهیم داد
 • پرداخت هزینه ثبت عقد.
 • 3 نفر شاهد با مدارک معتبر

به همراه داشتن برگه جواب آزمایش زوجین یکی از مهم­ترین مدارک مورد نیاز در هنگام ثبت عقد می­باشد که هنگام مراجعه به دفتر ازدواج غرب تهران باید به همراه داشته باشند. برای انجام آزمایش باید از طرف دفتر ازدواج معرفی نامه­ای دریافت کنند و به آزمایشگاه معرفی شده از سوی سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور مراجعه نمایند.

مدارک مورد نیاز هنگام ارائه معرفی نامه آزمایشگاه اصل کارت ملی و یک قطعه عکس می­باشد.  

برگه جواب آزمایش از آزمایشگاه­های خصوصی مورد قبول نمی­باشند و اینکه برگه جواب آزمایش یک شهر برای ارائه در شهری دیگر فاقد اعتبار است مگر آنکه دفتر ازدواجی که قرار است عقد را ثبت کند برای آزمایشگاه آن شهر معرفی نامه­ای صادر کرده باشد.

اعتبار برگه جواب آزمایش 30 روزه می­باشد.

آزمایش­های قبل از ازدواج عبارتند از:

 • آزمایش عدم اعتیاد برای آقا و خانم،
 • بررسی بیماری سفلیس برای آقا،
 • آزمایش تالاسمی برای هر دو، (درصورتیکه هر دو مبتلا به تالاسمی مینور باشند، بایستی حتما به مشاوره ژنتیک مراجعه کنند و اگر در یکی از زوجین یا هر دو بیماری فقر آهن وجود داشته باشد، بایستی درمان­های لازم صورت گیرد.)
 • تزریق واکسن کزاز برای خانم
 • و شرکت در کلاس تنظیم خانواده.

(شرکت در کلاس مشاوره تنظیم خانواده برای زوجین الزامی است. در این کلاس­ها موضوعاتی از قبلی مسائل عاطفی و رفتاری زوجین، مسائل مربوط به رابطه جنسی و راه­های پیشگیری از بارداری مطرح می­شود و به زوجین برای شناخت برخی از امور و مسائل زندگی مشترک و درک حالات روحی طرف مقابل، تمرکز بر روی نقاط مثبت همسر و کنترل خشم کمک بزرگی خواهد نمود. بطور کلی کلاس­های مشاوره تنظیم خانواده که قبل از ازدواج برگزار می­شوند به منظور ترویج ازدواج آگاهانه و برنامه­ریزی شده برای زوجین اجباری می­باشند. هدف از برگزاری این کلاس­ها، پیشگیری از بروز مشکلاتی برای زوجین و طلاق می­باشد. )

در ادامه قصد داریم به معرفی شیک ترین دفتر ازدواج غرب تهران بپردازیم. دفتر ازدواج اسپرلوس، انتخابی بینظیر برای عروس و دامادهای لاکچری پسند می­باشد. اگر به دنبال دفتر ازدواج شیک با امکانات درجه یک هستید، از دفتر بهترین دفتر ازدواج غرب تهران دیدن فرمائید. فضای جذاب و مجلل این دفتر ازدواج، تجربه مراسم عقدی به یاد ماندنی برایتان به ارمغان خواهد آورد.

دفتر ازدواج اسپرلوس، با دکوراسیونی چشم نواز و دیزاینی شیک و خاص و سفره عقدی با چیدمان کریستال و لاکچری، با 20 سال سابقه مدیریت آماده پذیرایی از زوج­های جوان و مهمانان گرانقدرشان می­باشد. در صورتیکه عروس و داماد مایل باشند در دیزاین اتاق عقد از گل­های طبیعی برای گل آرایی استفاده می­شود.

امکانات لازم برای پذیرایی از مهمانان برای صرف شام مهیا می­باشد و می­توانید برای تست و انتخاب غذا به دفتر ازدواج اسپرلوس مراجعه نمائید. درباره هزینه دفتر ازدواج غرب تهران نیز پرسش­های لازم را انجام دهید و برآورد قیمت نمائید.

همچنین در دفتر ازدواج اسپرلوس شرایط برای مهمانان سالمند و یا معلول فراهم است و سطوح شیب داری برای سهولت رفت و آمد این عزیزان در نظر گرفته شده است. همچنین برای اتومبیل­های مهمانان پارکینگ اختصاصی وجود دارد تا مهمانان با آسودگی خاطر در مراسم حضور یابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت https://peyvandesperloos.com/gallery/ مراجعه فرمائید.

کلام آخر،

با وجود هزینه­های بالای عقد و عروسی، بسیاری از دختران و پسران جوان برای شروع زندگی مشترک و برگزاری مراسم عقد و عروسی هراس دارند. به همین دلیل ترجیح می­دهند یکی از مراسم عقد یا عروسی را مفصل برگزار کنند که معمولا مراسم عقد را انتخاب می­کنند. بسیار پسندیده است که هر دو خانواده دست در دست هم دهند و با کمک یکدیگر برگزاری مراسم را برای جوانان سهل نمایند. شاد باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *