امروزه وجود سفره عقد شیک، یکی از نکات مهم و قابل توجه در انتخاب محضر عقد و تشریفات مجالس شده است. چرا که سفره عقد یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی مراسم عقد عروس و داماد می باشد.

از این رو خدمات ویژه ی پر هزینه و کم هزینه ای وجود دارد که موجب تمایز موسسه های تشریفات عروسی با یکدیگر می شود. به عنوان مثال، بسته به سلیقه زوجین تغییراتی در سبک سفره عقد ایجاد می کنند تا مدرن و لوکس و سنتی شود.

چیدمان

از آنجایی که امروزه عروس و داماد ها با توجه به میزان زیبایی سفره عقد، دفتر ازدواج خود را انتخاب می کنند، چیدمان و اجزای سفره عقد برای یک موسسه تشریفاتی بسیار مهم است. چرا که چنین خاطره های زیبایی معمولا تنها یک بار در زندگی اتفاق می افتد؛ پس جوانان سعی بر سفره عقد را دارند تا مراسمی به یاد ماندنی را برای خود رقم زنند. چیدمان سفره عقد که امری کاملا سلیقه ای می باشد، در نشان داده شدن خنچه ها و دیگر اجزا ها نقش بسزایی دارند.

قرینه چیدن و متفاوت، چیدمان بر اساس سایز وسایل یا قد ظرف ها و… همه و همه امریست به سبک سلیقه افراد. گرچه معمولا این چیدمان برای زوج های مختالف نیز، متفاوت است.

برخی افراد سفره عقد را کرایه و برخی دیگر خریداری می کنند تا همه چیز باب میلشان باشد.

تشریفات مجالس در برگیرنده تمامی هزینه های مازاد در مجالس عقد می باشد.

سفره عقد شیک

سبک های سفره عقد

همانطور که می دانید هرکدام از اجزای سفره، دارای نشان و نماد و مفهوم خاصی می باشد. اما سفره عقد شیک از نظر هرکس تعریف متفاوتی دارد. چرا که سفره هایی مدرن، کلاسیک، لوکس و سفره عقد فضای باز مورد پسند افراد متفاوتی نیز می باشد.

سفره عقد باز: فضایی با سطح صاف و سرسبز را با شمع آرایی، گل آرایی، پارچه های حریر و… مزین میکنند و اجزای سفره را می چینند.

سفره عقد لوکس: استفاده از تم یا هارمونی رنگ های متفاوت چون فیروزه ای، گلبهی، سفید و طلایی یا سفید و نقره ای و… باعث تشکیل برترین سفره عقد می شود.

سفره عقد سنتی: اجزای سفره عقد شیک و سنتی بسیار ساده، معمولا مزین شده با تور  ارچه های براق بود. استفاده از وسایل ساده و اشاره مستقیم به نماد ها جز موارد چیدمان سفره عقد شیک و سنتی می باشد.

سفره عقد مدرن: این گزینه جز گزینه هایی است که اکثر زوج های امروزی انتخاب می کنند. چیدن سفره عقد شیک در تمام شهر های ایران رایج می باشد؛ این سبک از سفره عقد از سادگی و چیدمان نا متقارن تبعیت می کند.

اجزای سفره عقد شیک

معمولا رشد و معروفیت موسسه های تشریفات مجالس، با مدل های سفره مدرن بوده است. تشریفات متعدد در اجزای سفره عقد باعث کم و زیاد شدن هزینه های آن می باشد. از تشریفات سفره های عقد می توان به آینه و شمعدان، گل و شاخه نبات، عسل و نان و پنیر و سبزی و تخم مرغ، سکه، گردو و بادام و فندق، اسپند و کله قند اشاره کرد. همچنین در برخی موارد از میوه آرایی با  میوه های فصلی نیز استفاده می شود.

از جمله میوه هایی که معمولا بر سر سفره عقد قرار دارد می توان به انار و سیب سرخ اشاره کرد.

گل نیز مهم ترین اجزای این سفره مبارک است که نماد شادابی و طراوت زندگی به شمار می آید.

سکه نمادی از افزایش روزی در زندگی بوده که معمولا زا سکه ها نمادین استفاده می شود.ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید