مراسم عقد و نامزدی در دفتر ازدواج ارزان قیمت یکی از مهمترین و خاطره انگیزترین اتفاقات زندگی هر دختری است و آرزوی هر دختری این است که در مراسم عقد و نامزدی بهترین و زیباترین لباس را بر تن داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم چند نکته مهم درباره انتخاب لباس نامزدی یادآور شویم و تا نوعروسان عزیز راحت‌تر بتوانند لباس نامزدی خود را انتخاب نمایند. هزینه لباس نامزدی و هزینه دفتر ازدواج بایستی پیش از مراسم در نظر گرفته شود و مطابق با بودجه خود برای مراسم برنامه ریزی کنید. در دفتر ازدواج ارزان قیمت شهران دیگر نیازی نیست نگران هزینه دفتر ازدواج و برگزاری مراسم خود باشد. در این مجموعه با کمترین هزینه بهترین خدمات و امکانات برای شما فراهم خواهد شد.

این نکته را به خاطر داشته باشید که در برای انتخاب لباس نامزدی مطابق با روال همیشه و مدل معمول پیش نروید و بیشتر به این نکته توجه کنید که چه رنگ لباسی بیشتر به شما می‌آید و با رنگ پوست و اندام شما هماهنگ است. دقت داشته باشید که لباس نامزدی نباید شبیه لباس عروس باشد. شما می‌توانید با انتخاب بهترین لباس در دفتر ازدواج اسپرلوس مراسم باشکوهی داشته باشید.

لباس نامزدی باید مناسب شخصیت شما و خانواده شما باشد. لازم نیست همیشه مطابق با سلیقه دیگران و مد روز لباس نامزدی را انتخاب کرد. این روز فقط یک بار برای شما اتفاق خواهد افتاد پس باید انتخاب درست و مناسبی داشته باشید. یک لباس زیبا به همراه یک مدل موی ساده می‌تواند بسیار جذاب‌تر از لباس‌های پر زرق و برق و مدل موی شلوغ باشد. شما می‌توانید در عین سادگی در مراسم عقد منحصر بفرد باشید و بدرخشید.

دفتر-ازدواج-ارزان-قیمت-تهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

دفتر-ازدواج-ارزان-قیمت-تهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

نکاتی که در هنگام انتخاب لباس عقد و نامزدی باید مورد توجه قرار گیرد:

در این قسمت قصد داریم چند نکته ساده اما مهم را یادآور شویم که در هنگام انتخاب و خرید لباس نامزدی برای روز جشن در دفتر ازدواج ارزان قیمت می‌تواند کمکتان کند.

اولین نکته برای خرید لباس نامزدی، انتخاب مدل لباس است. مدل لباس باید با نوع مراسمی که برای روز عقد در نظر گرفته‌اید متناسب باشد. به عنوان مثال اگر قصد دارید جشن مفصلی برگزار کنید و تعداد زیادی از دوستان و آشنایان را دعوت نمائید، بهتر است لباس نامزدی خود را مجلسی‌تر و با شکوه‌تر انتخاب کنید. اما اگر قصد دارید مراسم خود را در دفتر ازدواج ارزان قیمت غرب تهران به صورت ساده و کم جمعیت برگزار کنید و تنها آشنایان درجه یک و دوستان نزدیک در جشن حضور داشته باشند، می‌توانید از یک لباس ساده و زیبا استفاده کنید.

نکته دوم این است که هرگز لباس نامزدی خود را همرنگ و شبیه به لباس عروس انتخاب نکنید. به یاد داشته باشید که لباس عروس را برای روز عروسی بگذارید و کمی متفاوت عمل کنید. درست است که شما عروس هستید اما لباس نامزدی باید در جشن نامزدی می‌تواند متفاوت باشد و رنگ و مدل دیگری داشته باشد.

برای مراسم عقد در دفتر ازدواج ارزان قیمت تهران، هنگام انتخاب رنگ لباس نامزدی نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • اولین نکته برای انتخاب رنگ لباس نامزدی توجه به رنگ پوست است. رنگ لباس مخصوصا لباس‌های مجلسی باید با رنگ پوست همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال اگر رنگ پوست شما روشن است بهتر است از رنگ‌های تیره مانند سرمه‌ای، زرشکی یا سبز استفاده کنید. اما اگر پوست تیره یا برنزه دارید می‌توانید از رنگ‌های روشن مانند کرم یا نباتی، یاسی روشن و … استفاده کنید. رنگ لباس نباید پوست شما را تیره‌تر جلوه دهد و همچنین اگر پوست روشن دارید رنگ لباس نباید باعث شود تا رنگ پریده به نظر بیایید.
  • می‌توانید از رنگ سال الهام بگیرید و رنگ سال را در طیف روشن انتخاب کنید.
  • توصیه می‌شود لباس عروس و داماد با هم ست نباشد. اما اگر دوست داشتید لباستان با هم ست باشد بهتر است رنگی را انتخاب کنید که برای هر دو مناسب باشد و با رنگ پوست هر دو همخوانی داشته باشد. اگر رنگ پوستتان با یکدیگر تفاوت دارید می‌توانید از رنگ‌های خنثی استفاده کنید و یا جزئی از لباس را با یکدیگر ست کنید. اصول ست کردن لباس عروس و داماد به شرح زیر است:
  • رنگ کراوات و دستمال داماد می‌تواند با رنگ لباس نامزدی ست شود. در این صورت باید رنگ کت و شلوار داماد با رنگ کراوات هماهنگ باشد. بهتر است داماد از پیراهن سفید استفاده کند تا هر رنگ کراواتی با آن همخوانی داشته باشد.
  • یا اینکه می‌توانید پیراهن داماد را با رنگ لباس نامزدی ست کنید.
  • اگر عروس و داماد قصد داشته باشند لباسشان را با یکدیگر شت کنند، در این صورت داماد می‌تواند کت و شلوار خود را به رنگ لباس نامزدی انتخاب کند اما با طیف رنگی تیره‌تر.

نکته سوم انتخاب نوع لباس نامزدی است. برخی از بانوان تمایل دارند برای مراسم نامزدی در دفتر ازدواج ارزان قیمت تهران کت و شلوار یا شومیز و شلوار بپوشند. اما لازم به ذکر است که این سبک لباس پوشیدن برای مراسم عقد و نامزدی صحیح نیست. لباس نامزدی باید لباسی مجلسی و مناسب با مراسم باشد.

این سبک لباس پوشیدن برای مهمانی و دورهمی مناسب است و در این مراسم بهتر است سبک لباس پوشیدن خود را کمی تغییر دهید و یک پیراهن بلند و مجلسی بپوشید. اگر با پیراهن راحت نیستید می‌توانید کت و دامن بپوشید. یا اینکه می‌توانید یک شومیز زیبا به همراه یک دامن بلند بپوشید. اگر مراسم مفصلی در دفتر ازدواج ارزان قیمت شهران برگزار می‌کنید، توصیه می‌شود به سراغ پیراهن بلند و کار شده بروید تا جلوه زیباتری در مراسم داشته باشید.

چهارمین نکته در هنگام انتخاب لباس برای جشن عقد در دفتر ازدواج ارزان قیمت به مدل لباس و تناسب آن با اندامتان دقت کنید. مدل لباس، یقه و دامن برای هر اندامی متفاوت می‌باشد و باید برای این موضوع دقت بالایی داشته باشید. به همین دلیل در هنگام انتخاب مدل و سایز نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

  • اگر اندام ظریفی دارید و قدتان کوتاه است، بهتر است پیراهن بلند و راسته بپوشید. این مدل پیراهن قد شما را بلندتر نشان می‌دهد. استفاده از کمربند نیز موجب می‌شود تا بین بالا تنه و پائین تنه مرزی ایجاد شود و موجب می‌شود تا قد شما بلندتر به نظر بیاید. همچنین می‌توانید پیراهن‌های چین دار بپوشید و از کفش پاشنه بلند استفاده کنید.
  • در صورتیکه اضافه وزن دارید و می‌خواهید اندام خود را بپوشانید، بهتر است از لباسی مناسب استفاده کنید. لباس شما نباید خیلی گشاد و پف دار باشد. همچنین لباس خیلی جذب نیز باعث می‌شود تا عیوب اندامی شما بیشتر به چشم بیاید. به همین دلیل انتخاب یک لباس ساده و مناسب می‌تواند اندام شما را زیباتر کند.
  • اگر بلند قد و لاغر اندام هستید بهتر است از پیراهن مدل عروسکی و چین دار بپوشید. پیراهن بلند و راسته موجب می‌شود تا باریک‌تر به نظر بیایید.

نکته پنجم کفش‌هایتان است. در انتخاب کفش دقت کنید. کفشتان باید با لباس نامزدی هماهنگ باشد. اغلب عروس خانم‌ها کفش بلند می‌پوشند، اما دقت داشته باشید که قد شما نباید از قد داماد بالاتر برود. اگر قد داماد بلند بود بهتر است کفش پاشنه بلند بپوشید. اما اگر با داماد هم قد هستید حتما کفش تخت بپوشید. کفش پاشنه بلند قد شما را از قد داماد بلندتر می‌کند و این موضوع جالب نخواهد بود.

نکته ششم لباس عقد و لباس جشن نامزدی با هم فرق دارد. برخی از خانواده‌ها در روز عقد، مراسم عقد را در دفتر ازدواج ارزان قیمت غرب تهران برگزار می‌کنند و سپس در همان محل پس از جاری شدن خطبه عقد جشن نامزدی را نیز در ادامه مراسم برگزار می‌کنند. در این صورت شاید عروس خانم بخواهد برای مراسم جاری شدن خطبه عقد یک لباس بپوشد و برای مراسم نامزدی لباس خود را تعویض نموده و لباس مجلسی بر تن کند.

و در برخی از رسوم مراسم عقد در دفتر ازدواج ارزان قیمت تهران برگزار می‌شود و سپس مراسم نامزدی در منزل پدر عروس یا در جایی دیگر برگزار می‌شود. در هر صورت بهتر است لباس عقد و لباس نامزدی با یکدیگر تفاوت داشته باشد. لباس عقد معمولا مجلسی‌تر انتخاب می‌شود. زیرا در مراسم عقد و پس از آن عروس و داماد عکس روز عقد خود را ثبت می‌کنند و بهتر است لباس بهتری بر تن داشته باشند.

برای مراسم عقد بهتر است رنگ روشن بپوشید. منظور ما از رنگ روشن سفید یا شیری نیست. رنگ سفید و شیری یا نباتی را برای روز عروسی نگه دارید.

رنگ‌های تیره را برای جشن نامزدی انتخاب کنید. در مراسم نامزدی می‌توانید لباس رنگی بپوشید و در مراسم خاص باشید. لباس نامزدی می‌تواند قرمز و درخشان باشد، یا صورتی و ملیح. رنگی را انتخاب کنید که مطمئن هستید در عکس زیبا جلوه خواهد کرد. از انتخاب رنگ‌های خیلی براق مانند صورتی پررنگ یا نارنجی پرهیز کنید. به طور کلی انتخاب رنگ لباس نامزدی به رنگ پوست و سلیقه شما بستگی دارد.  

اگر مراسم عقد و نامزدی در یک روز برگزار می‌شود، حتما هر دو لباس را آماده کنید و با خود به همراه داشته باشید و در زمان مناسب لباس خود را عوض کنید. برای به یاد ماندن لحظات خوش، با هر دو لباس عکس بگیرید.

در دفتر ازدواج اسپرلوس، فضای سبز موجود در محوطه مکانی بسیار مناسب برای ثبت خاطرات روز عقد می‌باشد. شما می‌توانید از این فضا استفاده نمائید و در داخل مجموعه و در فضای باز عکس و فیلم بگیرید.

دفتر-ازدواج-ارزان-قیمت-شهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

دفتر-ازدواج-ارزان-قیمت-شهران-دفتر-ازدواج-اسپرلوس

برای دیدن تصاویر مجموعه دفتر ازدواج اسپرلوس به سایت https://peyvandesperloos.com/ مراجعه نمائید و از گالری تصاویر دیدن فرمائید.

هفتمین نکته استفاده از اکسسوری است. فراموش نکنید که اکسسوری تکمیل کننده استایل شما هستند. گردنبند، دستبند، گیره زیبا و یک کیف ظریف ظاهر شما را زیباتر و جذاب‌تر خواهد کرد. فراموش نکنید که رنگ اکسسوری‌ها را هماهنگ با رنگ لباس و رنگ کفشتان انتخاب کنید. اگر مراسم خود را در فضای باز برگزار می‌کنید حتما یک شال همرنگ با لباس خود یا یک چتر فانتزی با خود همراه داشته باشید. استفاده از کلاه توری نیز پیشنهاد جالبی است.

به یاد داشته باشید که تمام اکسسوری‌ها را با هم استفاده نکنید. می‌توانید در هر عکس خود یکی از آنها را بپوشید تا عکس‌هایتان متفاوت و جذاب شوند. مثلا در یک عکس با کلاه باشید و در عکس بعدی چتر بر دست بگیرید.

نکته هشتم در نظر گرفتن شرایط آب و هوا است. لباس نامزدی و عقد شما باید با فصل سال مطابقت داشته باشد خصوصا اگر قصد دارید مراسم خود را در فضای باز برگزار کنید. به عنوان مثال برای فصل زمستان حتما یک شنل گرم و دستکش داشته باشید. می‌توانید برای عکس‌های اسپرت از لباس‌های بافت و شلوار جین نیز استفاده کنید و عکس‌های جالب و متفاوتی بگیرید.

همچنین در فصول گرم سال لباس‌های تابستانی و صندل را با خود به همراه داشته باشید و در فضای سبز دفتر ازدواج ارزان قیمت غرب تهران عکس‌های اسپرت بگیرید. لباس‌های رنگی و کلاه تابستانه ایده‌های جالبی برای عکاسی هستند.

در دفتر ازدواج ارزان قیمت شهران عکاس و فیلم بردار حرفه‌ای آماده ارائه خدمات عکاسی و فیلم برداری هستند و در محل حضور دارند و دیگر نیازی به آتلیه نیست. فضای مناسب و لوکیشن زیبا در اختیار شما قرار داده می‌شود تا عکس و فیلم روز عقد و مراسم نامزدی خود را ثبت کنید.

کلام آخر،

در گذشته مراسم عقد و نامزدی به طور ساده در منزل پدری عروس برگزار می‌شد و سفره عقد را در منزل پهن می‌کردند و عاقد در منزل پدر عروس حاضر می‌شد و خطبه عقد را جاری می‌نمود. سپس از مهمانان پذیرایی می‌کردند و جشن و سروری برپا می‌شد. هزینه مراسم و ولیمه‌ای که به مهمانان داده می‌شد بر عهده خانواده عروس بود و خانواده داماد برای عروس هدایای با ارزشی تهیه می‌کردند. اما در سالیان اخیر برگزاری مراسم عقد و نامزدی در دفاتر ازدواج برگزار می‌شود و در همان محل از مهمانان پذیرایی می‌شود.

در برخی از رسوم و سنن فرهنگ ما، هزینه دفتر ازدواج و مراسم عقد و نامزدی را هر دو خانواده متقبل می‌شدند تا فشار مالی مراسم تنها بر دوش یک خانواده نباشد. در برخی از رسوم نیز هزینه مراسم بر عهده داماد می‌باشد. امروزه به دلیل شرایط سخت اقتصادی بسیاری از جوانان قادر نیستند به تنهایی هزینه مراسم را پرداخت نمایند. خانواده‌ها بایستی به جوانان کمک کنند تا بتوانند زندگی مشترک خود را با شادی و خوشی آغاز نمایند. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *